Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z meldunkiem. Niedługo przyjeżdża do pracy kolega. Najpierw musimy go zameldować by podjął pracę, czy najpierw praca ( przez interim oczywiście) potem meldunek? Zastanawiam się jak to rozegrać bo nie ukrywam że druga opcja byłaby prostsza bo pomieszkałby u mnie trochę, a ja z kolei zameldować nie mogę bo mam jedną sypialnię ( ͡° ʖ̯ ͡°) #belgia
  • 4
@tluczek_do_kartofli W teorii musisz się od razu zameldować a w praktyce nic ci nie zrobią że nie jesteś zameldowany. Kolega już robi 4 lata pod interimem bez meldunku, ja robiłem rok. Potem się zameldowałem i tyle. Jak nie bylem zameldowany to nawet miałem lepiej bo miałem ubezpieczenie w BE i w Polsce bo żona pracowała w Polsce i jako że jestem mężem to też miałem w Polsce. Po zameldowaniu od razu NFZ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: ogólnie zależy też od pracodawcy. Jak nie zamelduje się od razu, to nie ma numeru national, przez co pracodawca musi wyrobić mu numer bis (format jak numer national lub polski pesel, lecz 3 cyfra to bodajże 3 albo 4, nie pamiętam dokładnie). Niektórzy pracodawcy nie chcą w to się bawić, więc każą przyjść z annexe/bijlage 19, by móc zgłosić pracownika (w Belgii nie można zacząć pracy, bez zgłoszenia Dimona in.