Wpis z mikrobloga

Wrzucam parę losowych wykresów. Każda kolejna wartość jest uzyskiwana przez dodanie do poprzedniej wartości losowej z zakresu od -0.5 do 0.5. O dziwo nietrudno napotkać kanały trendowe i różnego rodzaju formacje. Zapraszam do rysowania kresek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gielda #gpw #kryptowaluty #analizatechniczna
psi-nos - Wrzucam parę losowych wykresów. Każda kolejna wartość jest uzyskiwana przez...

źródło: comment_1623338150C9MBFk6HRIp86CXWu1KlXL.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PeteTaurus: ja nigdzie nie napisałem że wszystko to przypadek, a to co wrzuciłem nie jest na to żadnym dowodem. Warto mieć jednak świadomość, jak dostrzegane na prawdziwych wykresach wzorce mogą się łatwo tworzyć na zupełnie losowych wykresach.
  • Odpowiedz
bzdura uważam że np. szczyt cenowy btc w tym cyklu i jego data są w dużym stopniu zdeterminowane już dzisiaj i można je oszacować


@PeteTaurus: no rzeczywiście bzdura, po co takie bzdury piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PeteTaurus: nie podałeś żadnego argumentu udowadniającego że wyszukiwanie wzorków na wykresie ma jakiś sens, więc nie miałem z czym dyskutować. A to nie po mojej stronie leży udowodnienie czyjejś tezy. Sprowadzanie wszystkich czynników które opisałeś, a przede wszystkim psychologii tłumu, do jakichś prostych formacji, czy wzorków opartych na średnich czy innych banalnych operacjach to voodo, które pomaga traderowi mieć fałszywe poczucie pewności swoich decyzji. W praktyce jest tak że rynek
  • Odpowiedz
@PeteTaurus: ja jestem na rynku krypto od 2014, tylko skalpów co ja to raczej niewielu tutaj zrobiło. Nie potrzebuję jakichś wskaźników czy kresek, chociaż na początku się w to bawiłem krótko.
  • Odpowiedz