Wpis z mikrobloga

Inflacja od początku roku w Stanach to już 2.6%, w 5 miesięcy ^^ Taka to przejściowa inflacja wywołana efektem niskiej bazy z zeszłego roku.

Teraz za maj było 0,6%, trochę mniej niż 0,8% za kwiecień, ale i tak do 5-6% za cały 2021 bez problemu możemy dobić. Zapowiada się na jeszcze większą kompromitację FED-u niż w 2008
#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@goferoo: I czemu niby dodane mdm od stycznia to taki fatalny wskaźnik? Tym bardziej, że jest to już 5 miesięcy, więc całkiem znaczący okres
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: To sobie policz procent składany z tego i zobacz jaka zajebista różnica wyjdzie xD Cechą ludzi inteligentnych jest to, że potrafią złapać pewne sensowne uproszczenia w locie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koryntiusz: Powtarzam, policz ten procent dla danych o których wspominam i zobacz co ci wyjdzie. No ale wtedy musiałbyś się przyznać do palniecia głupoty, a na to nie mam co liczyć.
  • Odpowiedz
@Anien: niedługo spadnie, to jest wynik tego co się działo z covidem i całego zastoju gospodarczego. zobaczysz że do końca roku spadnie, tak jest jak jesteśmy w kryzysie zadłużeniowym, posłuchaj dr lacy hunt i jeff snider co mówią na ten temat
  • Odpowiedz
@Anien: Jedyną głupotę walnąłeś Ty dodając procenty do siebie. Ja to policzyłem i tak jak napisałem - jak na inflację to różnica wyjdzie spora. Ty pewnie nawet nie wiesz jaka jest różnica xd
  • Odpowiedz