Wpis z mikrobloga

Jest pewien, że Paulo Sousa przychodząc do reprezentacji Polski widział oczami wyobraźni jak piłkę od tylu na spokojnie wyprowadza mu Walukiewicz podając do Bielika, Bielik kiwka i podanie do Zielińskiego, Zielu do najlepszego napastnika świata i brameczka, piłka sobie chodzi od nogi do nogi, do gry ma w dodatku jeszcze takiego Klicha, Milika, Piątka itd. i może sobie na spokojnie ustawiać grę, a skończyło się na tym, że z przodu musi grać Świerczok lub Świderski, a piłkę od tylu wyprowadza mu Glik lub Dawidowicz XDDDD
#reprezentacja #mecz #kanalsportowy #pilkanozna
  • 5
@czmaja: Odkąd w lutym w Cagliari zmienil się trener, Walukiewicz nie podniósł się z ławki nawet na minutę. Z bycia obrońcą numer 1 w swoim klubie z dnia na dzień stał się numerem 5 lub 6. Gdzieś czytałem, że to podobno przez styl gry preferowany przez nowego trenera. Dla poprzedniego wyprowadzanie piłki to był kluczowy element w grze dlatego Walukiewicz był dla niego taki ważny. Szkoda bo to marnowanie jego potencjału,
@dam98: Ja wiem, że się fajnie heheszkuje ale to nie tak. Souza doskonale zdawał sobie sprawę z jakich graczy składa się reprezentacja przed objęciem stanowiska. Poza kilkoma „kompletnymi” graczami na swoich pozycjach ze świetną techniką oraz przegladem pola gry (Lewy, Zieluch, Milik, Krychowiak, Klich, Bednarek) reszta to średniacy, nie potrafiący zrobić różnicy. Wiedza jak przez lata grała nasza reprezentacja, jej styl, jest dostępna dla każdego kto interesuje się piłką. Pan Trener