Wpis z mikrobloga

#manjaro #linux
jesli wyjme pliki konfiguracji z /home/ bede mial zapisane hasla z opery, ustawienia reszty aplikacji? szybkie pytango, bo okazalo sie ze z mojego powszedniego tagu z #manjaro zrobilo sie tak, ze ustawilo mi partycje linuxowe na ntfs 0_o jedyna opcja to backup na fizyczne urzadzenie. swoja droga nie polecem budzetowych dyskow ssd a'ka przyspieszacz kompa :)
Prosze o odpowiedz, sorry za brak (PL) ale manjaro startowal z automatu, to nie mam polskiego *jenzyka*
  • 3
@Heavenhell:

jesli wyjme pliki konfiguracji z /home/ bede mial zapisane hasla z opery, ustawienia reszty aplikacji?


@Heavenhell: Tak, zrób sobie kopię tar-em by zachowac uprawnienia, albo jak masz drugi dysk to najlepiej rsync-iem na partycję z już prawidłowym systemem plików. Będziesz miał najmniej #!$%@? się.
@Heavenhell: pamiętaj też że w /home/TY jest też sporo ukrytych plików! Jeśli cokolwiek co instaluje pakiety w archu zachowuje się jak apt możesz mieć też kopie pakietów które już zainstalowałeś. Jak Ci się nie chce czekać na ponowne pobieranie to możesz sobie je też skopiować ¯\_(ツ)_/¯