Wpis z mikrobloga

Mirki, czy znajdę tu giga głowę od niżej wymienionej marki, która mogłaby mi doradzić co do najbliższego wyboru? Jadę w środę odebrać swoją pierwszą sztukę, mam raport odnośnie jej stanu, aczkolwiek potrzebowałbym jeszcze opinii osoby trzeciej, co by się upewnić że nie #!$%@? się w jakąś głupotę. Za pomoc odwdzięczę się sianem na dobre piwo. Jakby co, uderzajcie na PW - podeślę raport i reszte rzeczy.

#bmw #f30
  • 5
@Hyackk: dwie rzeczy

Po pierwsze jadąc po auto które nie jest nowe nie zakładaj że jedziesz kupić, tylko obejrzeć. Niby głupota, ale jadąc z nastawieniem na kupno możesz przymykać oko na niektóre rzeczy które w późniejszym użytkowaniu mogą zacząć przeszkadzać. Jeżeli coś ci na żywo nie przypasuje, nawet nie auto równie dobrze podejście sprzedającego który coś kombinuje - to zwyczajnie zrezygnuj. Pomijając jakieś perły w koronie motoryzacji to jedno auto ogląda
@Atreyu: Co do tego wymycia - w raporcie jest to uwzględnione, że według eksperta silnik nie był pod tym względem upiększany. Ogólnie w tym raporcie jest - jak dla takiego pesymisty jak ja - zbyt zielono. Wszystko jest okej, nic nie trzeba z nim robić, nic nie stuka, nie wycieka i ogólnie to nic tylko jeździć. Nawet nie mam jak się targować, bo raport nie zakłada rzeczy, które trzeba wymienić w
@Hyackk: to szczerze mówiąc dość ciężka sprawa.

f30 to całkiem świeże auta, nie musi być wcale szczególnie zużyte (tj. dobite), przede wszystkim gdy porównujemy kupno kilkulatka do nastoletniego bmw gdzie lista rzeczy zużywających się z racji wieku/przebiegu może być dłuższa niż litania. Już prędzej martwiłbym się o wypadkową historię - a tu znowu, czujnik lakieru nie zawsze wszystko wykryje

To twoje pierwsze bmw, czy pierwsze auto w ogóle? Jeżeli to drugie