Wpis z mikrobloga

#sepecharecenzuje Ciche miejsce 2 (2020) (no.82)

Ciche miejsce. To właśnie dzięki pomysłowi Jasia Kap... Krasinskiego dostaliśmy całą serię tanich podróbek A Quiet PlaceNie oddychaj, Nie otwieraj oczu, Nie zesraj się, Nie głosuj na PIS itd. Szanuję pomysł, a pierwowzór z 2018 uważam za porządny horror. W sobotę finalnie udałem się na kinowy seans Cichego miejsca 2, a co wynotowałem, znajdziecie poniżej.

+fantastycznie zrealizowany. Audiowizualnie najwyższy poziom potęgowany hukiem i ekranem sali kinowej. Polecam
+sceny zupełnej ciszy. Przeplatanie ich ze wspomnianym rumorem to chyba najjaśniejszy element całego filmu
+zaraz obok obsady. Ekipa z pierwowzoru plus Cillian Murphy robią robotę. Szkoda, tylko że są biali. Nadrabiają co prawda talentem, ale jakoś tak niepoprawnie politycznie.
+klimacik. Choć zewnętrznego świata widzimy niewiele, sprawia on wrażenie pustego i rozdupconego. Rozrzucone zwłoki na każdym kroku, w to mi graj.
+brutalny i bezpośredni, na początku można się przestraszyć, nawet bez jumpscare’ów


-wtórny, niestety. To praktycznie kopia pierwowzoru, ale w nowej lokacji.
-logika leży i kwiczy, nawet jak na film o potworach.
-krótki jak dydek komara. A przy tym fabuła jest prosta, okrojona i poprowadzona bardzo na skróty. Finał na odwal się i wróć za 2 lata, na część trzecią.

No i co mam powiedzieć, 6.5/10. Głównie za realizację i przyjemne dla zmysłów widowisko, jakie bez wątpienia dostarczono. Minus za umowność i okrojoną warstwę fabularną. Niemniej polecam, warto zobaczyć w kinie, nawet bez znajomości jedynki. Seans idealny na niedzielny wypad z dzieckiem.

#kino #premiera #film #horror #recenzja #cichemiejsce #usa
Sepecha - #sepecharecenzuje Ciche miejsce 2 (2020) (no.82)

Ciche miejsce. To właśn...

źródło: comment_16231560135RkVxMMoTeQ32WAfLKPgLv.jpg

Pobierz