Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ;)
Tydzień temu kupiłem od starszej Pani - sprzedającej różne stare rzeczy w okolicach bazarku - obraz za 35 PLN. Warszawa - lewa południowa strona Wisły.

Obraz sam w sobie nie jest arcydziełem ale jednak zwrócił moją uwagę. Okazało się również, że sam podpis na jego drugiej stronie rozbudza wyobraźnię i pozwala snuć teorie spiskowe :)

Postanowiłem odszukać autora i sprawdzić jego pozostałe obrazy. Mając już w głowie celebrowanie sukcesu jakim miało być rozwikłanie zagadki zacząłem przeglądać internet.

„Korel Ma.”? - nic.
„Trzeci”? - nic.
Połączenie powyższych? - nic.
„obraz 1/4 2020”? - nic.
„04J6”? - nic.
Szukanie obrazem w Google? - nic.
Entuzjazm spada.

Napisałem posta tu - na wykop.pl - nic.
Napisałem na reddit.com - nic.
Posty na FB na grupach bazarkowych / oddam zamienię / starocie / obrazy / sztuka wszystko to połączone z lokalizacją Warszawa - jedna informacja :)

Dostałem zaproszenie do znajomych od dość młodej Pani która przekazała taką informację:
„hejj widziałam napewno podobny obraz z takim podpisem w mieszkaniu opijanym chyba już”
„chyba tam być jak zaczęły wynajmować przyjaciółki”
„zapytam dla ciebie”

Dopytałem o szczegóły dopiero kolejnego dnia, ponieważ wiadomość na FB wpadła do innego folderu i nie było jej widać. Do dziś nie dostałem odpowiedzi.

Nie mam czasu na więcej działań wiec zostawiam tu ten wpis i zebrane informacje. Nadaję mu hasztag #korelma i zostawiam. Co jakiś czas sprawdzę co tu słychać lub dokleję dodatkowe informacje.

Tematu starszej Pani nie rozwijam, jest schorowana, ma problemy z pamięcią i nie wie nic o obrazie czy autorze - nie chciałbym żeby ktoś dodatkowo ją męczył.

Napiszę ten tekst jeszcze w kilku miejscach, może ktoś będzie zainteresowany i doda swoją cegiełkę do tej akcji.

Kilka dodatkowych hasztagów dla zainteresowanych: #sztuka #obrazy #malarstwo #poszukiwacze #warszawa #wykopefekt
nietopesz_cichy - Dzień dobry ;)
Tydzień temu kupiłem od starszej Pani - sprzedającej...

źródło: comment_1623136250LpjcZmAb57diSEBlxbBnSc.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@nietopesz_cichy: wygląda jakbyś Ty (albo ktoś) bawił się z nami w zagadkę do rozwiązania ;) coś ala gra terenowa :D albo po prostu ktoś wyciągnął to z jakiegoś escape rooma jak się zamykał :D znaki na niebie podpowiadają że właśnie tak jest ;)

8 * 4 = 32 dwa znaki do odgadnięcia, "trzeci" i trzecia czwórka odsłonięta, jak nic ;) 1/4 2020 - data prima aprilis ;d
  • Odpowiedz
@nietopesz_cichy: równie dobrze może być że 1/4 oznacza że są 4 obrazy, a reszta znaków może być w innych miejscach ukryta :) Nie wiem czy chodziłeś po escape roomach, ale to wygląda dość klasycznie :p aaaaale nigdgy nie można wykluczyć że jest jakiś malarz śmieszek który pod gwiazdkami zakodował przekaz, np. link do Rick Rolla albo kod do Windowsa XP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nietopesz_cichy: ale nie ma czemu :D to bardzo fajna zajawka, może się uda znaleźć resztę z obrazów - to by było jeszcze większe coś jeśli rzeczywiście są z escape rooma :D sam też mimo że to zauważyłem to zacząłem przeglądać i szukać :P nawet jakieś głupie szyfry sprawdzałem na KOREL MA. zastanawiałem się czy tam nie jest KORE(F)L M.A. itp. ;) zagadki są spoko, nawet te bez rozwiązania (
  • Odpowiedz