Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy Sousa jest wybitnym trenerem i osiągnie z naszą kadrą sukces. Całkiem możliwe, że nie. Ale jeśli nawet jest po prostu zwykłym przeciętniakiem, to doskonale widać, że przerasta "topowych" przedstawicieli polskiej myśli szkoleniowej o kilka poziomów i to pod każdym względem. To nie jest przypadek, że gość grał jako piłkarz w najlepszych ligach i to z sukcesami i że w tych najlepszych ligach też pracował. I niech każdy kolejny prezes PZPN pomyśli sobie o tym, kiedy najdzie go chęć na zrobienie selekcjonerem gościa, któremu akurat przydarzył się jakiś w miarę udany sezon w Ekstraklapie.
#reprezentacja #mecz
  • 37
@JPRW: Sousa to trener/selekcjoner o parę klas wyżej niż wszyscy polscy trenerzy. Pokazuje to przede wszystkim swoją charyzmą i umiejętnością motywowania zawodników. Nawet jeśli na Euro się nie powiedzie, to moim zdaniem Sousa powinien zostać do Mundialu. Jeśli z Roburem złapią kontakt (a myślę, że Robur go szanuje, w przeciwieństwie do Brzęczka, którego nikt pewnie nie szanował, ale z litości się go słuchano) i Robur uzna, że myśl szkoleniowa Sousy i
@niepopularna_opinia: To jest według Ciebie argument?

Że trener z napastnikiem top1 na świecie, czołowym pomocnikiem z ligi rosyjskiej, bramkarzem w Juve, jednym z czołowych pomocników z Napoli i paroma innym dobrymi graczami awansował na euro, na które awansowała taka Macedonia Północna? To w takim razie Nawałka to jest trenerem stulecia z jego wynikiem z 2016 roku, a co ma Leo Bennhakker powiedzieć, który grał Krzynówkiem i Smolarkiem. Widzę argumentacja na poziomie
@niepopularna_opinia: Przede wszystkim po tym co reprezentacja sobą prezentuje na boisku. Taki awans przy obecnym składzie to jest wymóg, a nie osiągnięcie. W fazie pucharowej bywa różnie, bo mecz jest jeden, a zmiennych wiele, ale niezależnie od wyniku widać kto prowadzi spotkanie, a kto liczy na łut szczęścia po kontrataku.

Gdyby Sousa miał kadrę 2 lata jak Brzęczek to bym powiedział, że brak awansu z grupy będzie rozczarowaniem - obecnie też
Taki awans przy obecnym składzie to jest wymóg, a nie osiągnięcie.


@Aiden7: No i awansujemy z 3pkt xDD Jakoś wgramy z tymi Słowakami.

Ja wiem, że jechanie po Brzęczku jest modne. Polska reprezentacja gra może bardziej ofensywnie, ale ma gorsze wyniki.

Mam szczerą nadzieję, że przez najbliższe lata żaden polski trener się nie dorwie do naszej kadry - no chyba, że się pojawi jakiś talent, co udowodni to kompletnie deklasując słabą,
Pobierz n.....a - > Taki awans przy obecnym składzie to jest wymóg, a nie osiągnięcie.

@Ai...
źródło: comment_1623078558O3ddkuIO92oX9S7EdpuUoS.jpg
@niepopularna_opinia:

I wziąłeś mecz Anglia - Polska (Bez Lewego) to porównaj sobie Brzęczka kunszt z MŚ albo ostatni mecz Włochy - Polska i piękne 2:0, gdzie miał naszego najlepszego napastnika do dyspozycji.

Piłka nożna to nie same statystyki o czym mówią nawet eksperci, a myślę, że nie sposób na ten moment ocenić poczynania nowego trenera, bo miał całe 4 mecze, żeby poznać kadrę i dokonać selekcji na ME.

Sami zawodnicy nie
Pobierz A.....7 - @niepopularna_opinia: 

I wziąłeś mecz Anglia - Polska (Bez Lewego) to po...
źródło: comment_1623079333cmRn45Y8lq394A1gecBRk3.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@niepopularna_opinia: No tu trochę strzeliłeś sobie w kolano, bo druga połowa była zupełnie inna, A nawet Anglicy byli w wielu chwilach meczu zmuszeni do głębokiej defensywy, a remis też niebyłby jakimś niesamowitym szczęściem, oczywiście jeżeli ktoś oglądał mecz.

O czym to świadczy? Otóż trener do przerwy dokładnie przeanalizował grę Anglików oraz co u nas zwyczajnie nie działa i w kilka chwil potrafił ustawić zespół zupełnie inaczej. A w polskiej myśli szkoleniowej
@kajdikajdi: Nie strzeliłem sobie w kolano. Już męczą mnie te dyskusje. Euro wszystko wyjaśni. Ja oglądałem ten mecz i bramka Polaków nie padła po składnej akcji nawet. Bramka padła bo angielski obrońca za bardzo się wyluzował, a i tak dowieźli 3pkt.
@kajdikajdi: Daj spokój z tłumaczeniem chłopakowi czym jest atak pozycyjny, a czym taktyka. Gość ma chyba syndrom husarii czy coś w ten deseń.

Polscy zawodnicy wyjeżdżają za granicę by mieć szansę cokolwiek osiągnąć, ale polskich trenerów to mamy z górnej półki. Dlatego w Euro 2016 prześlizgnęliśmy się fartem ze Szwajcarami, ale z Portugalią szczęście w karnych już nie dopisało. Argumentacja za zasadzie: bo trener w 3 meczu prowadząc kadrę (i pewnie
@Aiden7: Edytuję, bo piszę nie patrząc na klawiaturę i czasem robię błędy. Jak nie masz do czego się przyczepić, to przyczep się do tego XDD Dziękuję, że siedzą tu wielcy trenerzy z UEFA-PRO. Może się czegoś od was nauczę.
@niepopularna_opinia: Przecież czytam. Edytujesz zmieniając treść - 3 razy. Widzę, że odpisuje na jedno, a potem dane zdanie jest zmienione, więc się głupio nie tłumacz.

Zresztą co za różnica i tak przedmówca już idealnie podsumował dlaczego jesteś w błędzie, a to czy się z tym zgadzasz czy nie to nie ma większego znaczenia, bo raczej za dużo z piłką wspólnego nie masz patrząc po twych spostrzeżeniach i nigdy nie miałeś.