Wpis z mikrobloga

Sezon 15 - wzmocnienie arsenału i sezon zmian.
Prolog - jak liczyłem na to, że w LM będziemy w stanie coś zawojować, tak losowanie szybko mnie ściągnęło na ziemię. Co gorsza, nie byliśmy nawet w stanie wejść do Ligi Europy... W związku z tym, że sytuacja finansowa klubu jest stabilna, jesteśmy w stanie wchodzić do LM co rok, to uznałem że to może najlepszy czas, żeby nie szczędzić pieniędzy, i trochę "zaszaleć"...
---------------------------------------------------
1.1 Przebieg sezonu
---------------------------------------------------
Jak co roku zagraliśmy sparingi, jednak jak zawsze wygrywamy wszystkie sparingi albo chociażby jeden remisujemy, tak tutaj dwa przegraliśmy ze Slovanem Bratysława i Bournemouth, co nie ukrywam zaniepokoiło mnie, biorąc pod uwagę to, że za chwilę zaczynamy batalię o Ligę Mistrzów. Po raz kolejny wygraliśmy Superpuchar, po meczu z Lechią Gdańsk, zakończonym wynikiem 2-0. Pierwsze trzy mecze Ekstraklasy, przeplatane były eliminacjami do LM, pierwszy dwumecz z Dundalk wygraliśmy, tak samo z Viktorią Pilzno, tak więc po raz kolejny weszliśmy do Ligi Mistrzów. Tam jednak czekały na nas takie drużyny jak FC Barcelona i PSG. Celowo pominąłem trzecią drużynę - Wolfsburg - bo jak liczyłem się z faktem, że prawdopodobnie od Barcy i PSG zbiorę baty, tak Wolfsburg potraktowałem trochę lekceważąco, z myślą że "a dobra, ich pewnie pokonamy dwa razy i będzie LE chociaż". Błąd, bardzo duży błąd. Nie będę zbytnio się rozpisywać, wpie#dol z Barcą i PSG, remis 2-2 z Wolfsburgiem, potem znów przegrane z PSG i Barcą, chociaż nie aż tak wysokie, ale dla odmiany znowu wpie#dol z Wolfsburgiem i w taki sposób żegnamy się z LM. Słabo. Rundę jesienną Ekstraklasy zakończyliśmy z 9 wygranymi, 6 remisami i 2 porażkami, i trzypunktową stratą do lidera. Kolejna runda była o wiele lepsza, bo zanotowaliśmy 14 zwycięstw, 2 porażki i tylko 1 remis. Trzy kolejki przed końcem rozegraliśmy finałowy mecz Pucharu Polski z Termalicą, wygrany 3-2, i potrójna korona padła naszym łupem trzeci raz z rzędu! W tym miejscu warto wspomnieć o pewnej drużynie z którą graliśmy w półfinale - Warta Sieradz - i nie, nie jest to przypadek. Warta obecnie gra w 1. Lidze ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co ciekawe, i o tym zapomniałem wspomnieć, po słabym występie w LM, w przerwie między rundami zagraliśmy parę sparingów, w tym jeden z Olympique Lyon, wygrany 5-1 ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tu lekki spojler, przed sezonem który rozpoczynam teraz oczywiście rozegraliśmy parę sparingów, w tym jeden z PSG, wynik? 3-1 po naszej dominacji. Tak, tak, to tylko sparing, wiem, ale boli że teraz można było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
---------------------------------------------------
1.2 Awans do Ekstraklasy:
---------------------------------------------------
1. Miedź Legnica
2. Motor Lublin
Warta Poznań (po barażach)
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Tak jak wspomniałem na początku, trochę pieniędzy wydałem, bo 9,4 mln €. Za te pieniądze przyszło do nas 2 młodych zawodników, jeden skrzydłowy i jeden środkowy pomocnik, ale ponadto na wypożyczenie przyszedł do nas napastnik z Burnley, po którym nie spodziewałem się dużo, miał tylko zwiększyć głębię składu i strzelić parę bramek, a okazał się istnym strzałem w dziesiątkę, bo nie dość że grał od połowy sezonu, to i tak dał radę zdobyć 15 bramek w 17 meczach. Kosztował tylko 2,7 mln €, więc dobry deal. Ale też trochę mam ból głowy teraz, bo ściągnąłem gościa po którym nie spodziewałem się że aż tak odpali, a na początku 2035 przychodzi do nas dość ciekawie wyglądający 17-letni Brazylijczyk. W obliczu powoli zbliżającego się końca kariery Arokodare, musiałem poczynić odpowiednie kroki, żeby napad trzymał poziom, i spodziewam się że tak też będzie.
Dlaczego, na początku napisałem że sezon zmian? A no dlatego, że oprócz paru transferów wzmacniających głębie składu, to musiałem też przebudować obronę, i pozbyć się zawodników odstających poziomem. Tych odstających, zastąpiłem młodymi zawodnikami, głównie kupionymi w poprzednim sezonie, i zawodnikami z akademii, którzy przed 20. rokiem życia, są już na tym poziomie, albo nawet na lepszym od tych "odchodzących". Jak mowa o rozwoju i składzie to dodam, że ośmiu moich zawodników pojechało na Mundial.
---------------------------------------------------
3. Co dalej?
---------------------------------------------------
Nudne się to robi, ale wiadomo, obrona tytułu będzie celem jak zawsze. A, no i te cholerne europejskie puchary...

To chyba tyle, jak zawsze zapraszam pod posta w razie pytań i miłego popołudnia ( )
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
Pobierz
źródło: comment_16230746930v0OqHIu8xdteGNzme0cHU.jpg
  • 2
@druglord: Który sezon? Jaki budżet? Jak wyglądają zarobki czołowej jedenastki? Jeżeli to nie problem, tk chętnie podpatrzę, mam podobny rok i teraz gram Jagiellonią, bo koledzy zagłosowali, żebym męczył się w Ekstraklasie. W ostatnim sezonie Ekstraklapa u mnie weszła do top 10 lig.