Wpis z mikrobloga

Obejrzałem ten wywiad i ta Błańska irytuje mnie bardziej niż Kapela.
Serio, ja rozumiem, że wielu niszowych artystów potrzebuje wsparcia, że nie zawsze ci najlepsi są najpopularniejsi itd. Żyjemy jednak w takim świecie, że większość osób nie ma czasu przysiąść sobie do najbardziej wyszukanej kultury (w sensie poezja, literatura piękna) lub po prostu nie ma na to chęci. Każdy ma prawo oglądać/słuchać/czytać treści, które go po prostu interesują. Co najważniejsze - płacą za to. Oglądasz film - płacisz za netflixa. Słuchasz muzyki - płacisz za spotify. Z czytaniem jest trochę inaczej, bo możesz sobie iść do biblioteki i wypożyczasz.
Ogólnie jeśli ktoś robi coś niszowego i nie ma z tego zysku to po prostu idzie do pracy, a jego pasja staje się hobby. I to też jest ok. W dzisiejszych czasach bardzo ludzi ma jakąś pasję. Szkoda.
Mniejsza już z tym. Nie popieram rozszerzenia opłaty reprograficznej na urządzenia typu telewizor, laptop, smartfon. No bo z jakiej racji? Naprawdę nie widzę korelacji między biednymi artystami, a tymi urządzeniami.
A ta Błańska mówi o mnie i wielu wielu innych ludzi, że jesteśmy: wyborcami konfederacji, chłopcami, nacjonalistami i ogólnie uważa takich ludzi za debili. Mam wrażenie, że całe te kółko wzajemnej adoracji, uważa się za o wiele lepszego od "zwykłych" ludzi. I jak na takich fundamentach mamy budować?
#kanalsportowy #zalesie
M.....r - Obejrzałem ten wywiad i ta Błańska irytuje mnie bardziej niż Kapela. 
Seri...

źródło: comment_1623018641RFil1MsnmVxuwSizbBBWE8.jpg

Pobierz
  • 3