Wpis z mikrobloga

ej mirki wpadlem na pomysl strony internetowej na spacerze z psem, takie pytanie ile by mogło kosztować ogarniecie czegoś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Strona byłaby agregatem treści z innych stron. Czyli podaje baze stron i z tych stron tworzy mi się feed. Artykuły ze stron są pobierane np 4 razy dziennie by nie obciążać silnika.

Na podstawie oryginalnego artykułu podpięty pod moją stronę moduł AI (może być np ten z Azure, nie wiem jaki jest najlepszy w stosunku jakości do ceny) robi konspekt artykułu i tłumaczy go następnie na język polski. Jak ktoś potrzebuje więcej informacji ma oryginalny link i przechodzi do pełnego artykułu.

Co tydzień jest wysyłany newsletter do najciekawszych artykułów.

Nawet nie wiem, gdzie by wysłać zapytanie czy ktoś by umiał coś takiego ogarnąć, bo brakuje mi takiej strony po polsku, a reddit jest trochę wybiorczy i mało przejrzysty, plus muli jak się wchodzi w komentarze, plus nie ma tam wszystkiego co bym chciał.

#programowanie #pytanie
  • 16
@gg_jap: nie bardzo rozumiem tylko, na co komu coś takiego, skoro istnieją redagowane agregatory jak np. Google News, Apple News, MSN News i masa innych?

Niezbyt widzę sens budowania strony na której będą setki mało ciekawych artykułów, bo po prostu będzie totalna sieczka i chaos. Jak ktoś poszukuje konkretnych artykułów np. branżowych, które nie interesują 99,9% społeczeństwa to ma dedykowane ku temu strony. Ludzie jednak oczekują wyboru najważniejszych i najciekawszych informacji
@upodlator: mnie interesuja na reddicie glownie r/science i r/futurology tylko nie wsyzstko co tam jest mi wystarcza (wiadomo nie kazdy wrzuci arttykul nowy ze stron ktore sie tam pojawiaja) i musze wchodzic ekstra w strony, plus widzialbym bardzo opcje tlumaczenia na polski (w formie streszczenia artykulu tylko nie calego artykulu), bo ja nie znam nic takiego po polsku co byloby agregatem z tych dwoch subredditow
@slepauliczka: na google news (bo rozumiem, ze o to chodzi) mozna sobie dodac strone jakas i zrobi konspekt i tlumaczenie artykulow z niej? a nie będzie sieczki z artykulami z polski, ktore sa marnej jakosci? moze jest taka opcja, osobiscie jej nie znam, ze jest mozliwosc az takiej customizacji
@gg_jap: no to właściwie chcesz stworzyć agregator RSS z podpiętym translatorem, to jest banał do ogarnięcia nawet dla początkującego programisty.

Weź natomiast pod uwagę, że w Polsce mamy całkiem sporo stron o takiej tematyce które wybierają i tłumaczą co ciekawsze artykuły z wielu źródeł. Nie sądzę, abyś był w stanie zainteresować swoim pomysłem masy, raczej garstkę osób które mają ostre fiksacje nt. nauki i chcą łykać wszystko, a które nie korzystają
@gg_jap: w twojej koncepcji jest jeszcze jeden zgrzyt, bo jak mniemam za główny aspekt swojego projektu uważasz to, że tytuły i wstępy artykułów będą tłumaczone na polski, ale co to da, skoro cały artykuł (zazwyczaj bardzo obszerny i przepełniony naukową nomenklaturą) jest w języku angielskim?

Osoba która zna angielski nie potrzebuje tytułu przetłumaczonego na polski, a osoba która angielskiego nie zna, nie przeczyta artykułu do którego bedziesz linkować
@upodlator: bardziej widzę zrobienie tego nawet tylko dla siebie, bym miał to zebrane, a nie pod katem innych ludzi ;)

teraz trace czas na przeglądanie wszystkiego osobno, a tak miałbym zebrane to w jednym miejscu, ale właśnie absolutnie nie wiem jaki to przekroj kwotowy, powiedzmy 1k czy 10k czy jeszcze wiecej ;)
@upodlator: osobicie czytanie po polsku idzie mi szybciej niz po angielsku, wiec jakby mnie artykuł zaciekawil po przejrzeniu streszczenia wchodze dalej i czytam glebiej, a jak nie to mam tylko ciekawostke ktora moge opowiedziec przy ognisku bez szczegolow
@gg_jap: no to wystarczy ci czytnik RSS z opcją tłumaczenia. Przypuszczam, że są takie aplikacje.

Ale jeśli nie ma, to hindus z fiverr.com ogarnie ci to za 100-150 USD ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo tutaj poza wrzuceniem linków RSS i przepuszczeniem tego przez API jakiegoś translatora nie ma wiele do zrobienia
@upodlator: to widze to nawet prostsze niz myslalem :)

a tej strony nie znalem, to moze tam wrzuce w takim razie co bym chcial, w sumie ceny nie za wysokie, liczylem sie z wiekszym kosztem
@gg_jap: no jak wspomniałem, takie coś jest banalne do zrobienia. Myślę, że po tygodniu nauki programowania sam byś to ogarnął na tip-top, bo poza podpięciem tych bibliotek z linka nie ma nic do roboty, a wszystko jest podane na tacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)