Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
#mechanikasamochodowa #samochody

Przerywał mi alternator i paliła się lampka ładowania, plus wyskakiwał losowo błąd U0120 alternator uszkodzony. Pojechałem do 3majstrów/fachowców to krzyczeli od 1400-1600zl za naprawę, bo od razu wymiana na nowy i będzie super ekstra, sprawdziłem altka i wszystko co się da wkoło i nawet alternator podmkenilem, kolega ma taki sam silnik, dalej nic. Pokierowałem się w kierunku weryfikacji kabelków i udało się, namierzylem nacięcie kabla, co ciekawe rok temu montowalem gaz i w miejscu gdzie wpinali się instalacją elektryczną ponadcinali mi, bądź pozagniatali inne kable z instalacji. Naprawiłem przy okazji 4inne obwody które też poszarpali robiąc swoją robote. 3dni grzebania się przy aucie namierzając papraninę poprzedniego majstra
Matril - #mechanikasamochodowa #samochody 

Przerywał mi alternator i paliła się lamp...

źródło: comment_16229121318UJ6DoJW0IRX6FEkfp2AES.jpg

Pobierz
  • 2
Majstry takie są. To nie mechanicy a wymieniacze części. W moim aucie przepaliła się uszczelka pod kolektorem wydechowym. Mam garaż i wiedzę (zajmuję się mechaniką amatorsko) ale poleniłem się i zaprowadziłem auto do wymieniacza. Wymieniacz wymienił uszczelkę, koszt 600zł. Za jakiś czas problem powrócił. Okazało się, że kolektor jest odkształcony od temperatury i trzeba wyrównać powierzchnię. Tym razem przezwyciężyłem wrodzone lenistwo i sam wziąłem się za robotę. Jedno popołudnie wyjęcie kolektora. Dałem
Gadgetztan - Majstry takie są. To nie mechanicy a wymieniacze części. W moim aucie pr...

źródło: comment_1622915627Kc375unqlWbZrCWyCcNvlJ.jpg

Pobierz