Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Dzika kotka się okociła. Ma 2 kotki, dokarmiam je saszetkami. Tak za tydzień biorę jednego a sąsiad drugiego. Już same jedzą, piją, biegają itd.
Kotkę chce dać wysterylizować do animalsow bo zaraz znowu zaciąży #k0tka

Pytanie mam czym karmić takiego malucha. Jakie karmy kupować?
Miałem już kiedyś kota z problemami nerkowymi i wiem że to jest ważne.(po 5 latach nerki nie wytrzymały i musiałem uśpić a kupowałem chyba najdroższą karmę jaka była hills Cd urinary stress)

Jakaś różowa kiedyś wstawiała tu mega post na ten temat ale nie mogę znaleźć.
Ogólnie macie jakieś rady?
#koty
Pobierz cagedindreams - Dzika kotka się okociła. Ma 2 kotki, dokarmiam je saszetkami. Tak za ...
źródło: comment_1622911926v1y9yDpfhs8ipuJDXyLv3g.jpg
  • 8
@cagedindreams: Polecam tag #kociporadnik i grupy na fb „O kotach - merytorycznie” i „surowe kotki i psy”. A jak lubisz czytać pozainternetowe źródła to warto sięgnąć po „Nie dla psa i kota kiełbasa” Agnieszki Cholewiak-Góralczyk, która jest dietetykiem zwierzęcym i prowadzi wspólnie z weterynarzami ostatnią z wymienionych grup. O zdrowym żywieniu kotów można duuużo pisać, a te źródła są super i wyczerpują temat. Na pewno nie karm sucha karma, bo to
@gesslerowaa: @podomka: Dzięki wielkie za pomoc. Ta animonda jest dość tania, 11zł z kg. Mojemu poprzedniemu kotu który miał problemy z nerkami weterynarz zaleciła hills cd urinary stress za 28 zł za kg. Teraz już wiem że nie karmi się suchą ale po fakcie. Może moje kitku dłużej by pożyło ehh ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chciałem dobrze.

A co do wieku kotka to na internetach piszą
@cagedindreams: 8 tygodni to jeszcze za mało, dla zdrowego rozwoju kota potrzebne jest 12 tygodni. Z powodow, które ci napisałam wyżej. Jak w jakimś źródle napisane jest o 8 tygodniach to lepiej tego nie czytać skoro już w tym zakresie jest nierzetelne. Wiadomo, że czasem się nie da, jak kociaki są z ulicy a matki nie ma, ale dla rozwoju kota nie wystarczy, że potrafi się umyć i zjeść, ważne jest