Wpis z mikrobloga

Ten cały MLM i podobne to prawdziwy rak serwisów ogłoszeniowych. Działy "oferty pracy" na OLX, Gumtree i innych serwisach zawalone tym syfem. Nikt tego nie moderuje. Neutralne, a nawet pozytywnie odbierane z początku określenia "praca zdalna" czy "praca online" zaczynają się ludziom kojarzyć ze skamem i przekrętami, bo tych nazw masowo nadużywają oszuści spod znaku MLM. Na większości dużych grup FB poświęconych ofertom pracy, skamerzy co chwila dodają swoje oferty ("chcesz dorobić", "zarób nawet 5 tys. tygodniowo" itp.), a ponadto sami zaczepiają osoby dołączające do grupy i wciskają im swoje piramidy finansowe... To wszystko jest zrozumiałem, bo oszust to oszust i w sumie czego innego więcej można się po nim spodziewać, ale nie mogę pojąć, że pomimo powszechnie dostępnej informacji na ten temat, wciąż tak wiele naiwnych osób się na to łapie.

#mlm #scam #olx #facebook #dascoin #gorzkiezale #boomer
k.....t - Ten cały MLM i podobne to prawdziwy rak serwisów ogłoszeniowych. Działy "of...

źródło: comment_1622798198bIvYTB8QJNInN4d4rEeYm0.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
nie mogę pojąć, że pomimo powszechnie dostępnej informacji na ten temat, wciąż tak wiele naiwnych osób się na to łapie.


@karol-t: Właśnie chodzi o to, że w Polsce nie zaistniała jeszcze sytuacja, w której istnieje powszechny dostęp do informacji, że multi level marketing (MLM) jest oszustwem.

1. Premier Morawiecki promuje MLMową piramidę finansową: https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1489377,morawiecki-firma-piramida-finansowa-biznes.html

2. Były prezes UOKIK Marek Niechciał wspólnie z dyrektorem polskiego oddziału Herbalife - jednej z największych MLMowych
  • Odpowiedz
Dziennikarze nie nagłaśniają faktu, że multi level marketing jest przykrywką służącą prowadzeniu piramidy finansowej.


@renalum: Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć profesjonalny i dobrze udokumentowany artykuł opisujący ten problem. Nie mam wątpliwości, że zostałby opublikowany w jakimś opiniotwórczym medium. Mam trochę znajomych po działach ekonomicznych/biznesowych w prasie drukowanej, w razie czego mógłbym podpytać czy są zainteresowani tematem. Zresztą w obecnej sytuacji jakościowy materiał sam się obroni i łatwo go wypromować.
  • Odpowiedz
@karol-t: proponowałem to już dawno, skoro moje teksty o piramidach finansowych są tekstami pożytecznego idioty. Jak ktoś napisze lepszy, osobiście załatwię publikację w ogólnopolskich mediach :)
  • Odpowiedz
@aswalt: Znowu kierujesz uwagę na swoje obrażone uczucia, zamiast zainteresować się omawianym tutaj tematem.

skoro moje teksty o piramidach finansowych są tekstami pożytecznego idioty


Nie, że całe teksty od A do Z, tylko pewne istotne aspekty twoich tekstów (czy tam waszych, bo jest dwóch autorów). Jakie to aspekty?

1. Firmy opisane w waszych tekstach są firmami MLM i wy o tym chyba nie wiecie. W waszych tekstach powinien pojawiać się termin
  • Odpowiedz
@renalum: Nie wydaje mi się, aby istniał jakikolwiek (nawet nieformalny) zapis "cenzorski" w redakcjach głównego nurtu na użycie konkretnej nazwy "MLM" i jednoznaczne powiązanie tematu z piramidami finansowymi ? Naturalnie mogę się mylić, ale to jednak nie jest aż tak kontrowersyjny temat...

Czerwiec i lipiec mam w miarę luźny, mogę się podjąć stworzenia takiego tekstu. W takim wypadku chciałbym jednak mieć możliwość konsultacji z Tobą w paru kwestiach merytorycznych. Jakbyś był
  • Odpowiedz
@karol-t: Po pierwsze, nie wszyscy wiedzą albo nigdy nie mieli styczności z MLM-em więc powszechny dostęp do informacji to za mało. Nie każdy się tym interesuje. Po drugie, nie wszyscy zgadzają się z tym co się negatywnie pisze. Po trzecie, jak ktoś nie ma pracy i szuka czegokolwiek to różne myśli przychodzą do głowy. I wreszcie po czwarte, w takich ogłoszeniach możliwe że nawet nie jest jasne w czym przyjdzie pracować
  • Odpowiedz