Wpis z mikrobloga

Wydaj ten zestaw w Ideas, będzie w pytę :D


@hoppek: obawiam się, że nie ma takiej możliwości. Ostatnio chyba za dużo podobnych zestawów było w Ideas oraz Bricklink Designer Program, i szczerze mówiąc, mocno też z nich czerpałem pomysły.
@paluszer: ale przecież ja nie robię tutaj zrzynki 1:1 (bo przecież nawet nie ma do tych rzeczy instrukcji), tylko szukam inspiracji w necie (bo szczerze mówiąc nie interesowałem się nigdy klimatami dzikiego zachodu) i potem sam kombinuję, jak osiągnąć jakiś efekt. Ściany chyba ze 3 razy budowałem od początku, żeby osiągnąć końcowy efekt, gdzieś na zdjęciach w necie znalazłem stary budynek i schody takie zakręcające na piętro - to też dodałem.
@damw: Rozumiem. Chodziło mi właśnie o inspiracje w zdjęciach, filmach z dzikiego zachodu, a nie w konstrukcjach innych budujących z tego samego klimatu. Rozwiązania konstrukcyjne naturalnie warto czerpać z zestawów, które sie ma i poznało podczas budowania
@paluszer: no to tutaj masz przykład moich inspiracji do Saloon i stodoły. A rozwiązania konstrukcyjne to już staram się czerpać gdzie się tylko da - w zestawach jakie sam zbudowałem, w konstrukcjach innych osób itd. To drugie często bywa ciężkie, bo widzisz tylko finalnego rendera (często w dość niskiej rozdziałce), gdzie często używane są klocki, których się dostać nie da (albo mają kosmiczne ceny). A całość tych najważniejszych rozwiązań i tak
damw - @paluszer: no to tutaj masz przykład moich inspiracji do Saloon i stodoły. A r...

źródło: comment_1622789406srLI9JcNAspmPQ0NV3RAHH.jpg

Pobierz
No właśnie o to mi chodziło. Ogólnie to nie był żaden atak, tylko dopytuje o szczegóły tworzenia. Podoba mi się to co robisz. Nie wiem czy masz dostęp do gier ale studio Rockstar Games bardzo szczegółowo odwzorowało dziki zachód w RedDeadRedemption2. W grze jest taki plus, że możesz wejść do większości budynków i obejrzeć wszystko z każdej strony. Różne małe i większe miasteczka, różne układy ulic, budynków. Polecam
@damw: Miałem okazje grać, dla tych co lubią ten klimat gra rewelacja. Można godzinami jeździć na koniu i podziwiać przyrode.
Masz racje, że gry zabieraja czas, ale to też byłby czas dla Ciebie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)