Wpis z mikrobloga

Popełniliśmy ze znajomymi płytkę, która wyjdzie gdzieś na początku lipca.

Teoretycznie gramy funky stonera bez wokalu i gitary, aczkolwiek nie wszystkie kawałki są utrzymane w takiej stylistyce.
Póki co, opublikowaliśmy dziś jednego singla, który "delikatnie" odbiega od funky, ale za to wg nas nadaje się najlepiej właśnie na singla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kawałek do odsłuchania tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=xcfpqhiRWBw

Jeżeli ci się spodobało, zapraszam do obserwowania naszego fanpage oraz na koncerty. Najbliższy odbędzie się 5 sierpnia w Akademii we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszam :)

#muzyka #chwalesie #funk #rock #produkcjamuzyki
  • 12
Co to za moda na ten wyraz popełniliśmy? To pasuje jak pięść do oka.

Zrobiłem morderstwo a potem popełniłem obiad.
@qfeel: jaka #!$%@? moda? xD Kapele rockowe "popełniały" płyty 20 lat temu, dawniej to nie pamiętam, za młody byłem.


Zresztą pięść do oka? Niektórym pasuje idealnie xD

Czasownik popełnić łączy się, jak wiadomo, z nazwami zjawisk ocenianych negatywnie (popełnić błąd, popełnić grzech itd.). Zdarza się, że ktoś powie o sobie, że w młodości popełnił dwa wiersze – jest to wyraz kokieterii lub szczerego „przyznania się” do błędu. Nie ma nic złego
@qfeel: super, a tulipan to tylko taki kwiat i nie używa się tego do określania stłuczonej butelki. Ludzie zaskakująco często mówiąc "nigdy" albo "zawsze" tak naprawdę mają na myśli "bardzo rzadko" albo "bardzo często". Mi osobiście w ogóle to nie przeszkadza ale co kto lubi, precyzji używanego słownictwa wymagam tylko od tekstów naukowych, w mowie codziennej jak ktoś samochód nazwie jeździkiem to mi to nie przeszkadza.
Słownictwo zależy od towarzystwa w jakim się obracasz. Wiadomo że jak powiesz do ogrodnika iż zrobiłeś tulipana będzie pewnie się domyślał, że wyhodowałeś jakiś nietypowy kwiat ale jak powiesz to samo do karka to pierwszą jego myślą będzie pewnie z jakiej butelki i w jakich okolicznościach i czy tylko kogoś straszyłeś czy użyłeś.

"Jeździk" - pierwszy raz słyszę żeby tak nazywać samochód. Mi raczej kojarzy się się z jakimś urządzeniem do poruszania
qfeel - Słownictwo zależy od towarzystwa w jakim się obracasz. Wiadomo że jak powiesz...

źródło: comment_1622727436p6T7cPns89AsL540xEwsTE.jpg

Pobierz