Wpis z mikrobloga

Jestem ozdrowieńcem do 30.09.2021. Planuje jechać na wakacje gdzieś za granicę - Hiszpania lub Grecja prawdopodobnie. Z tego co widzę to na lajcie z certyfikatem ozdrowieńca mogę tam lecieć bez testów. Powiem szczerze, że głównym powodem szczepienia się jest możliwość poruszania się po świecie + uniknięcie powikłań pocovidowych które mam od początku kwietnia.
I teraz tak, mam wynik badania ASO ponad limit, praktycznie dzień w dzień podwyższona temp około 37,0, 3,5 - różnie.

Czy na moim miejscu szczepilibyście się czy wstrzymali do tej końcówki września? Bo poniekąd z tych całych certyfikatów wychodzi na to, że przechorowanie covidu daje Ci to samo co szczepionka tylko obowiązuje krócej - pól roku vs rok.
#koronawirus

Szczepić się jako ozdrowieniec?

  • Tak 47.6% (20)
  • Nie 52.4% (22)

Oddanych głosów: 42

  • 8
  • Odpowiedz
@ozzi91: > Powiem szczerze, że głównym powodem szczepienia się jest ... uniknięcie powikłań pocovidowych które mam od początku kwietnia.

Co?
  • Odpowiedz
@Ardeo: ogólnie to czasu przechorowania covidu jest coś nie tak - podwyższona temperatura do maksymalnie 37,5, nie zawsze, nie ciągle. Obecnie jestem badany pod kątem boreliozy
  • Odpowiedz
@ozzi91: w sensie z wpisu wynika, że chcesz się zaszczepić, aby uniknąć powikłań, ale powikłania już masz. Szczepionka przecież nie wyleczy cię z powikłań
  • Odpowiedz
@Ardeo: niee, nawet nie o to chodzi. te powikłania to chodzi mi o sytaucji jakbym za te pół roku zachorował - nie chce zachororwać kolejny raz bo powikłania :p
  • Odpowiedz