Wpis z mikrobloga

Mirki od #firefox
Po zmianie wyglądu FF rozjechały mi się strasznie podręczne menu - a mam ich masę, robię tam foldery i wrzucam podręczne linki.
Za radą @marian1881 zrobiłem plik userChrome.css i umieściłem go gdzie trzeba, a także zezwoliłem na jego przeglądanie przez FF - to działa, ale dotyczy wyłącznie wysokości ZAKŁADEK (zaznaczyłem na różowo).

Natomiast to, co bym chciał uzyskać to mniejsze, gęste odstępy pomiędzy kolejnymi liniami (tak jak był w starej wersji - chcę mieć tak, jak jest w błękitnym prostokącie, a jest - jak w pomarańczowych.)

Jakie wpisy powinienem dodać do "userChrome.css"?
Pobierz bialy100k - Mirki od #firefox 
Po zmianie wyglądu FF rozjechały mi się strasznie pod...
źródło: comment_1622628919EaSn0KCiaMmKEdulgL4vcW.jpg
  • 15
@bialy100k: Czy moja rada to był wpis, który już usunąłem, bo znalazłem połowiczne rozwiązanie? Zdziwiło mnie, że się na mnie powołujesz. Czy to nie pomyłka?

Mi osobiście z paska zakładek spieprzyły wszystkie foldery jakie tam miałem i teraz staram się je przywrócić, ale na razie bez skutku.
@bialy100k: Mam aktywny tryb kompaktowy (domyślnie ukryty po którejś z ostatnich aktualizacji) i nie mam takiego problemu.
Aktywujesz to chyba poprzez ustawienie w about:config zmiennej browser.compactmode.show na true i potem prawy przycisk myszy->"Dostosuj" i wybierz ten tryb. Wtedy wszystko jest bardziej "zwięzłe".
@marian1881: U mnie nie ma tego "ucięcia".

Ale generalnie u Ciebie i u @bialy100k oprócz ustawień Firefoxa w grę wchodzą ustawienia środowiska graficznego systemu. Ja używam Linuxa z KDE i u mnie omawiane rozwiązania działają, pod Windowsem może to działać nieco inaczej.
@bialy100k: Spróbuj tego w userChrome.css. U mnie wygląd menu się zmienia, więc i u Ciebie powinno działać:

/* Context menus (this is not all of them) */
menupopup[id*="ContextMenu"] menuitem,
menupopup[id*="ContextMenu"] menu,
#placesContext menuitem,
#placesContext menu,
#backForwardMenu menuitem {
font-size: 10px !important; /* Rozmiar czcionki */
padding: 0px !important; /* Chyba odstep opcji menu od krawedzi i jedna od drugiej */
max-height: 10px !important; /* Maksymalna wysokosc wpisu w menu */