Wpis z mikrobloga

Jest obniżenie ryczałtu dla ludzi IT z 15% na 12%, ale coś podejrzane, bo ciągle powtarza, że będzie się opłacało ludziom zarabiającym 10k. Co z takim co mają 20k? :D Stawka ryczałtu 9% od przychodu czy dochodu? Dochód liczyć na ryczałcie? Masakra, nic nie wiadomo
#nowylad #programista15k
  • 28
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Widziałeś jak na planszy dwa razy powtórzyli, że dla większości zmiany będą korzystne bądź neutralne?
A nie umieścili w ogóle informacji o podwyżkach xD

A teraz trochę #!$%@?ą, ale najważniejszego czyli jak będzie wyglądać składka dla ryczałtu jeszcze nie powiedzieli.
  • Odpowiedz
A teraz trochę #!$%@?ą, ale najważniejszego czyli jak będzie wyglądać składka dla ryczałtu jeszcze nie powiedzieli.


@LegoBatmanRules: bo oni sami nie wiedzą ;) Ministerstwo Finansów mówiło, że zajmie im to kilka tygodni, problem jest poważny, jak dowalić składkę od dochodu ludziom, którzy nie muszą liczyć dochodu :)
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules: ja tam nie narzekam, 8,5% - wynajem powierzchni reklamowej, 12% jako programowanie, 15% sprzedaż produktów cyfrowych (może wejdzie na 12%)
wykombinuje się tak, by zapłacić jeszcze mniej niż teraz :D

Do Czech się nie wybieram, bo tam stracę, ale zapewne większość zyska ;)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: I w sumie dalej nic nie wiadomo. Super. Spółka z o.o. albo dzida z kraju chyba. Ewentualnie ryczałt.

No ja też mam zamiar oddawać mniej niż teraz, skoro im ciągle mało to dostaną jeszcze mniej.

I za te chamskie teksty, ze nie "zamożni nie dokładają się odpowiednio" - jaki zamożny jestem jak tylko dobrze zarabiam, a nic jeszcze nie mam?
Dopiero odkładam.
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules:

za te chamskie teksty, ze nie "zamożni nie dokładają się odpowiednio" - jaki zamożny jestem jak tylko dobrze zarabiam, a nic jeszcze nie mam? Dopiero odkładam.


To samo myślę. Jaki #!$%@? zamożny? mieszkam w klitce 48m. niedaleko mnie ludzie mają #!$%@? domy i jeżdżą mercedesami ale zarabiają mniej ode mnie i oni wg rządu są mniej zamożni więc się nie dołożą
  • Odpowiedz
@emil_gojny: @LegoBatmanRules: problem w tym, że nie ma odpowiedniej jurysdykcji w Europie, która jest bardziej opłacalna od polskiej:
-Czechy, do pewnego momentu trochę zyskujesz, od pewnego pułapu płacisz więcej niż w Polsce po nowym wale. Do tego, droższy wynajem mieszkań, chyba, że chcesz mieszkać na #!$%@?, a nie w Pradze. Wszystko oprócz Pragi to #!$%@?ów. Do tego dochodzi system, oni są na dobrą sprawę tak samo zamordystyczni jak Polacy, mają
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Zależy jak na to spojrzeć. W sytuacji, w której u nas masz płacić 28% podatku, to dla mnie nawet Szwecja wygląda zachęcająco z ich 41%, bo zarabiam w euro i wychodzę po podatkach na to samo co mam tutaj (bo tyle mi chcą dać, ponad 25k zł u nas po podatkach, u nich około 6k euro na czysto. Ceny są bardzo zbliżone, a w zamian za wyższe podatki tam faktycznie
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: reklamy czy wynajem nieruchomości? Ten 8,5% to chyba skacze do 12,5% w nieruchomościach, nie wiem jak w reklamach.
Właśnie o to mogło mu chodzić. Zrobią tak samo jak w nieruchomościach, 12% do 120k rocznie, później 15% :)
  • Odpowiedz