Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Miałem plany iść na ekonomię na uep, niestety matura z rozszerzeń nie poszła mi najlepiej i myślę że mam bardzo małe szanse, jednak ostatnio zacząłem zastanawiać się nad kierunkiem polityka społeczna. Co myślicie lepiej iść na ekonomię na gorsza uczelnie typu umk czy lepiej iść na politykę społeczną na uep. Czy polityka społeczna to serio taki gównokierunek?
#uep #poznan #politykaspoleczna
  • 8
@wezyr112: Naprawdę bardzo chętnie poszedłbym na inny kierunek niż polityka społeczna, ale zepsułem mature z matmy rozszerzonej i najprawdopodobniej się nie dostanę. Zastanawiam się czy warto pchać się na uep na polityke społeczną i kombinować w przyszłości jak fajnie to połączyć z czymś lepszym czy po prostu iść na lokalny uniwerek (w moim przypadku umk) na ekonomie i potem wyjechać do większego miasta po studiach. Która droga według was jest lepsza
@kamil2002__2: zrób licencjat z polityki społecznej a na magisterkę pójdź na to co chcesz

ekonomia sama w sobie to też nie jest kierunek, które daje jakies super perspektywy na rynku pracy (absolwent here), więc to co będziesz później robił i tak będzie determinować szereg innych czynników często ważniejszych niż sam ukończony kierunek
@kamil2002__2: jeżeli chcesz iść na ekonomię bo ci się podoba kierunek i cię to kręci to idź gdzie się dostaniesz i się nawet nie zastanawiaj. uep czy umk, polskie uczelnie to jedno i to samo. wybór „podobnego kierunku” żeby tylko iść na jakąś uczelnię to totalna głupota, nie rób sobie tego. jeżeli nie jesteś zafiksowany na tę ekonomię to poczytaj sylabusy innych kierunków i wybierz taki gdzie interesuje cię najwięcej przedmiotów.