Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja

Prosze o polecenie czegoś czym moge oddesać olej przez rurkę od bagnetu..

Wszedłem na allegro to wszystko ma negatywne opinie albo jest na jakieś węże ogrodowe. Nie zależy mi na tym czy jest ręczna elektryczna czy na wiertarkę.
Za dużo nalałem oleju przy wymianie i mam na maks może minimalnie więcej i nie mam jak tego odessać.
  • 18
  • Odpowiedz
@r5678: jeśli to jest tylko trochę powyżej max to zostaw, szkoda roboty, a silnikowi nic się nie stanie.
Możesz spróbować trochę z filtra zabrać, nie wiem czy masz od góry czy od dołu, ale jeśli od dołu to lekko poluzuj, trochę wycieknie i będzie ok. Jak od góry to wyjmij filtr, odstaw go, też trochę odpłynie.
Ew. jak masz dużo czasu to strzykawka i jakiś cienki wężyk przez bagnet, trochę odessiesz.
  • Odpowiedz
@n0xx: to trzeba mieć ogromną strzykawę, tak zabraknie suwu.

@erebeuzet: bardzo śmieszne...

Jesli nalałeś tylko troszke, mniej niz 0,5l to sie nie ma czym przejmować


@Arek817: No mniej niż 0.5l @EndriuGolara:

Ale i tak by mi się przydało coś do odsysania, zwłaszcza płynu chłodniczego bo to na porządku dziennym w zasadzie coś się robi z układem chłodzenia, tak człowiek oddesie i nie porozlewa.
  • Odpowiedz
@Arek817: No dlatego szukam czegoś żeby się nie bawić z tym... na wiertarkę było by najlepsze ale nie widzę nic na wąż inny niż ogrodowy to na noc mi się nie przyda.
  • Odpowiedz
@r5678: Kup strzykawkę i kawałek wężyka w akwarystycznym takiego żeby wszedł przez miejsce gdzie wchodzi bagnet. Zassij strzykawką olej, wężyk włóż do butelki a tą postaw na ziemi (poniżej poziomu gdzie jest bagnet).Na czas "przeładowania" strzykawki zagnij wężyk . Grawitacja zrobi swoje.
  • Odpowiedz
@r5678: w aptekach są strzykawki do których wchodzi około 150ml. Kup taka i dobierz do niej jakiś wężyk gumowy, np. w sklepie z częściami samochodowymi jakis wężyk podciśnienia czy coś. Całość wyjdzie cię kilka zł.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Nie wiem czy trzeba się szczypać ale patrząc na to jest delikatny jest na temperaturę to z olejem może być jeszcze gorzej.
Przedziałka od min do max to 1L w moim przypadku, 5 kresek, każda 200ml.. u mnie jest 5 kresek z delikatnym brzuszkiem.
  • Odpowiedz