Wpis z mikrobloga

Zostałem wezwany na sprawę sądową w charakterze świadka i na pouczeniu przy wezwaniu czytam że przysługuje mi zwrot kosztów podróży, jest to moja pierwsza w życiu tego typu sytuacja w związku z czym mam kilka pytań
1) wniosek o zwrot kosztów mam złożyć w trakcie trwania sprawy, czy np podejść do jakiegoś biura po rozprawie?
2) sąd w którym odbędzie się sprawa znajduje się w sąsiednim powiecie, ok. 30km od mojego miejsca zameldowania, jednak w trakcie rozprawy będę w trakcie 3 miesięcznej pracy na UZ 200km dalej, co skutkuje tym że do przejechania będę miał 400km, w związku z tym aby potwierdzić że miałem do przejechania większy dystans muszę zabierać ze sobą umowę albo zaświadczenie od pracodawcy? Czy potrzebna jest jakaś faktura?
Wszędzie w internecie jest pełno prawniczej wiedzy ale brakuje takiej praktyki dla takich małolatów jak ja, stąd to pytanie

#prawo #poradyprawne
  • 7
  • Odpowiedz
@phaburn: jak sąd skończy cię przesłuchać na koniec mówisz albo on zapytać czy masz coś do dodania wnioskijesz proszę o zwrócenie kwoty Za dojazd zapyta czy ma Pan jakiś bilety powiesz ze tak ona proszę pokazać i odczyta ci postanowienie o przyzniau zwrotu
  • Odpowiedz