Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jestem na czwartym roku logistyki i nie mam pomysłu na siebie. Tzn. coś tam mam, ale zbyt ogólnikowo, na więcej wniosków brakuje i doświadczenia i dlatego uderzam do Was. Chodzi o to, że robię dużym mieście wojewódzkim w zachodniej cebulandii na gównostanowisku w branży kurierskiej (gdyby Bóg istniał, to zesłałby na nich wszelkie plagi egipskie) i chcę stąd spadać, tylko nie wiem gdzie. Korpo typu SSC odpadają, byłem w czymś takim na stażu i dziękuję; dostałbym deprechy cały czas klikając to samo w excelu.
Myślałem o celowaniu w pracę w jakichś parkach logistycznych, dużych zakładach produkcyjnych itp. z dwóch powodów: nie pochodzę z dzianej rodziny i na kupno mieszkania w wojewódzkim byłoby mnie stać tylko na skrajnych przedmieściach, a więc w okolicy takich parków/zakładów (nie miałbym daleko do pracy), a poza tym gdybym jednak chciał wrócić w swoje rodzinne strony to pracę tam bym mógł znaleźć głównie na strefie ekonomicznej, gdzie jest bardzo dużo zagranicznych magazynów i innych zakładów. Dlatego celuję w takie miejsca pracy a nie inne.
Podpowiedziałby mi ktoś w jakie stanowiska powinienem celować? Jakieś zakupy, zarządzanie flotą, specjalista od leanu? Nie wiem gdzie jest szansa na wypłatę lepszą niż średnia krajowa; po prostu nie znam rynku, który dodatkowo cierpi przez covid (nie sama logistyka, a praca tam dla ludzi bez doświadczenia). Angielski B2/C1, niemiecki A2/B1 (wciąż się uczę, z czasem będzie lepiej), excel jako taki (zawsze mogę w kilka weekendów ogarnąć coś ponad pivoty i vlookup), ze statystyki orłem nie byłem ale zdałem.
#pracbaza #logistyka #lancuchdostaw #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b240b934c150000b568ccf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na Lean bez dyplomu MBA nie da rady. Też nie wiem jakie konkretnie miasto, ale z takich podstaw:
Jak nie masz to załóż linkedina, szczególnie dodaj na jakich systemach pracowałeś (np. quantum qguar, sap R/3 i podaj odpowiedni moduł)
Celuj w stanowisko koordynatora w dziale logistyki, logistyka, analityka (ale bez znajomości statystyków, ekonometrii w tym wszystkich KPIów w logistyce może być słabo).
Ogólnie to unikaj stanowiska asystenta jak masz doświadczenie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz celować w spedycje jak znasz angielki i niemiecki zarobki można mieć bardzo dobre jak sie ogarnia ale praca stresująca i ogólnie syf natomiast na pewno nie nudna i dobrze płatna i nie jest ciężko się dostać. Z rok na jakimś stanowisku niższym w firmie transportowej i możesz sie brać za prowadzenie aut.