Wpis z mikrobloga

991 + 1 = 992

Tytuł: Później
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
ISBN: 9788382153637
Ocena: ★★★★

Przeczytałam już kilkanaście książek od Kinga i z przykrością muszę stwierdzić, że jest to jego najsłabsze dzieło. Zacznijmy od tego, że w samej książce kilkukrotnie przewija się zdanie "To jest horror". Moim zdaniem książka ta nie ma nic wspólnego z horrorem, bardziej thriller ale nic poza tym. Sam pomysł na fabułę jest trafiony i ciekawy - młody chłopak ma niecodzienny dar widzenia zmarłych. Jednak kompletnie nie podoba mi się poprowadzenie fabuły, postacie i samo zakończenie. Bohaterowie są płascy, bez wyrazu, bez życia. Jedyna postać, która zasługuje na zauważenie to postać profesora. Jest on ciekawym, inteligentnym starszym panem, który wprowadza powiew świeżości do książki i ożywia drętwą i nudną narrację. Momentami miałam wrażenie jakby King pisał tę książkę na kolanie, byle jak byle by wydać.

_____________________________________________________
Opis z lubimyczytac.pl

Tylko umarli nie mają sekretów. Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.
Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz Owieczka997 - 991 + 1 = 992

Tytuł: Później
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
...
źródło: comment_1622294885oAm3u0Tvg7YqVOhM6EfPcP.jpg
  • 7
@smierdakow: Sprawdziłam definicję i masz rację. Aczkolwiek mi się zawsze horror kojarzył z czymś co ma przestraszyć, zaniepokoić, wywołać grozę, a tutaj w zasadzie tego nie było. Były elementy, które mogły uchodzić za straszne ale tak źle przedstawione, że nie wywołały zamierzonego efektu. Ja generalnie nie lubię za bardzo się bać i byle co jest w stanie mnie przestraszyć, więc skoro ta książka w żaden sposób tego nie zrobiła ciężko mi
@smierdakow: Ręka mistrza i Miasteczko Salem były dla mnie najstraszniejsze. Pamiętam, że jak je czytałam, a czytałam głównie w nocy, to odczuwałam spory niepokój.
Dallas 63 też czytałam ale jakoś nie umiem się do tej książki przekonać. Z jednej strony jest świetna, a z drugiej coś mi w niej nie pasuje - nie wiem tylko co.
@Owieczka997: Jest krew tak mnie rozczarowało, że nawet nie rozważałam czytania Później. Ogólnie im nowsze jego książki tym gorzej mi się je czyta, ale może taki jest skutek wydawania kilku książek rocznie
Od lat mnie King nie interesuje ale teraz jak przeczytałem o czym będzie jego nowa i to że ludzie ją wrzucają na co drugą grupę poświeconą horrorowi to śmiech ogarnia .
"Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na 3.08 wydanie najnowszej powieści Stephena Kinga pod tytułem "Billy Summers". Poniżej krótki opis fabuły:
Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się