Wpis z mikrobloga

@zdjecie_z_wenszem: Może głupie pytanie, ale mam właśnie problem z psem sąsiadów czasem, a stopery douszne nie tłumią tego wystarczająco, czy takie słuchawki faktycznie radzą sobie dobrze z wytłumieniem codziennych hałasów, czy raczej są do wyciszania potworów decybelowych?
  • Odpowiedz
@ramenx: dość dobrze izolują, choć nigdy nie wytną wszystkich dźwięków. na pewno lepiej niż stopery, które w porównaniu z takimi słuchawkami wypadają bardzo mizernie. Jak pies szczeka u sąsiada, to o ile nie jest to jakiś super wyjec, to nie będzie go słychać.
  • Odpowiedz
@czterypalcewnatalce: Nie paruje, ale do tej pory używałem tylko wtedy gdy było ciepło.

Jeśli masz o to obawy, to dostępne są także siatki ochronne zamiast pleksi. Ale nie polecam ich w przypadku koszenia na rzadkiej trawie i żwirowym podłożu - drobinki przelatują przez otwory. W przypadku gęstej trawy jest już ok, ale np. jak natrafisz na jabłko w sadzie to poczujesz je na twarzy.

Zawsze używałem przyłbicy i słuchawek jako osobnych
Nitro_Express - @czterypalcewnatalce: Nie paruje, ale do tej pory używałem tylko wted...

źródło: comment_1622310052YJUilYeywZZZs2NMMKwa94.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ramenx: W sumie możesz nie słyszeć szczekania psów, a nawet jeśli, to w stopniu nieprzeszkadzającym. W ostateczności możesz używać stoperów i słuchawek.
Jeśli w stoperach będzie niewygodnie po założeniu, to kup piankowe lub woskowe które dopasujesz kształtem odpowiednio.

Sam jestem ciekaw, czy Peltor III czy tamte Mozos są lepsze. Niby SNR o 1dB Mozosy, ale Peltory są o wiele bardziej rozpowszechnione właściwie na świecie. Może miał ktoś oba modele.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcinkox3: Są specjalne stopery tłumiące mocno, ale w miarę równo w paśmie. Używałem takich do "ściszania prób" w rockowej muzyce, działało całkiem ok, słyszałem siebie i inne instrumenty bez problemu, o głośności raczej domowo-sypialnianej. W ogóle nie czułem ich w uszach. Gorzej z ceną, teraz pewnie koło 2 stówek. Sporo jak na zatyczki do uszu. Ale wg mnie inne odczucie, nie głowa w wiadrze i odcinka od rzeczywistości, bardziej jakbym otoczenie
  • Odpowiedz
@cucaracha: Wydaje mi się że anc nada się bardziej do usunięcia głosu wentylatora biurowego w upalny dzień a nie maszyny ryczącej jak startujący prom kosmiczny
  • Odpowiedz