Wpis z mikrobloga

Ale już niemal wszystkie partie planują zabrać mi więcej pieniędzy, a oni jako jedyni mówią o zmniejszaniu podatków.


@CyfrowyD: xDDDDDDDD
Zobacz sobie wfilmiki koroluka, ładnie tam rozbiera na części pierwsze te ich bajeczki. W ogóle uważanie, że rozwiązaniem na wszystko w gospodarce współczesnej jest obniżenie podatków... łapanie się na najbardziej prymitywny populizm. Równie głupie co uważanie, że trzeba zabierać 99% pensji bogaczom. > Oczywiście ich plan nie istnieje lub jest ułomny, ale jak dla mnie wystarczy, że chcą mniejsze podatki, bo nikt inny tego nie oferuje w swoim programie.

@CyfrowyD: Pomijajac głupotę tego, to oni nawet tego nie planują tak naprawdę.
  • Odpowiedz
zmniejszają podatki, ale zabierają prawa człowieka. To nie jest tego warte.


@SmakoszKotow: A jakie prawa człowieka? Co to są prawa człowieka? Podaj nr ustawy Mentzena, która te prawa zabiera.
  • Odpowiedz
W ogóle uważanie, że rozwiązaniem na wszystko w gospodarce współczesnej jest obniżenie podatków...


@szybki_zuk: Rozwiązaniem na wszystko w gospodarce każdej, zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie wolny rynek. Rynek to my jesteśmy i wiemy najlepiej co kupić, co sprzedać aby był zysk. Nic więcej gospodarka nie potrzebuje. Podatki istotnie wpływają na ceny, wpływają na koszta, więc czynią wiele przedsięwzięć nieopłacalnymi, dlatego ich obniżenie i uproszczenie jest bardzo istotnym czynnikiem
  • Odpowiedz
Rozwiązaniem na wszystko w gospodarce każdej, zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie wolny rynek.


@Jah00: CO to znaczy wolny rynek? Bez żadnych regulacji? Czyli anarchokapitalizm? Powodzenia #!$%@? xD

i wiemy najlepiej co
  • Odpowiedz
CO to znaczy wolny rynek? Bez żadnych regulacji? Czyli anarchokapitalizm? Powodzenia #!$%@? xD


@szybki_zuk: Dziękuję za to pytanie. Wolny rynek oznacza, ze możesz zawierać dowolne umowy z dowolnym podmiotem bez żadnych ograniczeń pod warunkiem obopólnej zgody i że te umowy gwarantuje państwo. A więc wolny rynek wymaga praworządności i sprawnych sądów bo tu wszelkie próby oszustwa czy nieuczciwości powinny być eliminowane. I jeśli kupię mleko, a w środku jest woda, to na drugi dzień powinienem mieć proces wygrany, bo sprzedawca kłamał. Odnośnie regulacji są one niezbędne tylko w przypadku szkodzenia osobom trzecim, to znaczy nie możesz wynająć płatnego mordercy, ani też np. świadczyć usługi spalania śmieci, bo zatruwasz innym powietrze. Poza tym żadne inne ograniczenia nie są konieczne i spełnianie wszystkich obecnych standardów powinno być dobrowolne i wyraźnie oznaczone dla klienta.

Ta wiara w to, że konsument czy przedsiebiorca jest jakimś oświeconym wszystkowiedzącym bytem to śmiech na
  • Odpowiedz
@Jah00: Dobra nie odpowiadam juzdalej na te wysrywy, bo powielasz kłamstwa i mity nie dając żadnych dowodów, żenujace. Niesamowite jak ludzie mająwyprane mózgi paróweczkową ekonomią
  • Odpowiedz
Wciąż i wciąż to samo - w jaki sposób są degresywne? Podatki NIE SĄ degresywne, nie wiem skąd takie bzdury nadal są wałkowane.


1. Na UOP od drugiego progu płaci się więcej niż w pierwszym progu.

2. ZUS to nie podatek.

3. Wejście w limit ZUS zwiększa kwotę PIT, co efektywnie jeszcze bardziej podnosi OPODATKOWANIE. ZUS to NIE JEST podatek. To jest SKŁADKA, którą państwo przechowuje w imieniu podatnika i od której później płaci się podatek przy wypłacie.

4. Argument typu "uga buga a bogaty to se założy DG i będzie płacił 19% liniowy" to jest UBER WYSRYW, bo biedny też może to zrobić, każdy może założyć DG, nie jest to zarezerwowane dla bogatych.
zexan - > Wciąż i wciąż to samo - w jaki sposób są degresywne? Podatki NIE SĄ degresy...

źródło: comment_1622317987iHI3fzfRZ86qg2WVYNrfpA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zexan: Nie wiem o jakiej Polsce oni mówią, ale w tej co ja mieszkam opodatkowanie pracy jest z natury progresywne. A podatek liniowy jest wprowadzony właśnie dlatego, że ludzie na DG nie korzystają z przywilejów kodeksu pracy, wbrew pozorom oni płacą więcej podatków niż ci na UOP bo nie mają odliczeń często.

Autorzy tych badań jakoś zawsze mają awersję do brania pod uwagę tego czy aby tak jak jest teraz nie jest czasem uczciwie. Oni patrzą tylko na cyferki i widzą OOOO NIE, LUDZIE Z DG PŁACĄ MNIEJ PODATKÓW, BOŻE JAK NIESPRAWIEDLIWIE.

Czyżby? A czy ludzie z DG odpowiadają całym majątkiem? A czy ludzie z DG mają urlopy? A czy ludzie z DG mają L4? A to nadal nie jest koniec tego czego nie mają względem pracowników etatowych. Podatek liniowy powstał właśnie po to aby im wynagrodzić brak tego
  • Odpowiedz
@GordonSzamlej: nie śledzę tego co się w konfie dzieje aż tak, ale raczej nic nie mówili o penalizacji samej prostytucji czy też korzystania z divingu.
Wiem, że Mentzen zapytany przez kogoś o prostytucję powiedział coś w stylu, że najlepiej zostawić to tak jak jest.
  • Odpowiedz
Nie wiem o jakiej Polsce oni mówią, ale w tej co ja mieszkam opodatkowanie pracy jest z natury progresywne. A podatek liniowy jest wprowadzony właśnie dlatego, że ludzie na DG nie korzystają z przywilejów kodeksu pracy, wbrew pozorom oni płacą więcej podatków niż ci na UOP bo nie mają odliczeń często.

Autorzy tych badań jakoś zawsze mają awersję do brania pod uwagę tego czy aby tak jak jest teraz nie jest czasem uczciwie. Oni patrzą tylko na cyferki i widzą OOOO NIE, LUDZIE Z DG PŁACĄ MNIEJ PODATKÓW, BOŻE JAK NIESPRAWIEDLIWIE.

Czyżby? A czy ludzie z DG odpowiadają całym majątkiem? A czy ludzie z DG mają urlopy? A czy ludzie z DG mają L4? A to nadal nie jest koniec tego czego nie mają względem pracowników etatowych. Podatek liniowy powstał właśnie po to aby im wynagrodzić brak tego wszystkiego.

Dlatego takie odrealnione zapatrzenie w Excelowe słupki sprawia, że mam ochotę przywalić takiemu tępemu analitykowi w pysk za to że jest taki głupi właśnie. Ich po prostu piecze dupa że niektórzy ludzie wolą zrzec się pewnych przywilejów kodeksu pracy w zamian za kasę w kieszeni i chcą aby ludzie na DG mieli wszystkie wady DG i żadnych zalet, wtedy będą się cieszyć bo im się słupki zgadzają w Excelu i nastała sprawiedliwość.

No niby wykształceni ludzie a jednak debile, bo patrzą tylko na cyferki % PIT a kompletnie leją na całą otoczkę jaka się z tym wiąże. Wielu ekonomistów na szczęście zauważa, że ten liniowy PIT powinien być właśnie taki a nie inny z racji tej całej otoczki - by zachęcać do ryzyka i przechodzenia na swoje, nawet jeśli u wielu to jest początkowo w cudzysłowiu "fikcyjne" (a jak ktoś się oswoi to może potem być normalna działalność). Problem w tym, że ten % fikcyjnych to są z tego co kojarzę jakieś znikome procenty xD 5% wszystkich DG czy coś.

Z racji skali uważam że walka z "fikcyjnymi" DG nie ma żadnego sensu. Natomiast popieram dwie pozostałe metody tam wspomniane jako metodę przeciwdziałania i mówię o tym już od paru lat - ulżyć opodatkowaniem najbiedniejszym i opodatkować majątek. Ogólnie powinno się zmniejszać opodatkowanie pracy - niezależnie jakiej, etatowej czy DG i zalepić dziurę podatkami majątkowymi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
1/3 – mniej więcej o tyle niższe jest średnie opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej niż dochodów z umowy o pracę przy rocznych dochodach w wysokości od 100 do 200 tys. zł.

@zexan: no i kompletnie wyszczajmy się oczywiście na potencjalne powody dla których DG mają taki a nie inny stan podatkowy xD Po co się szczegółami zadręczać, w Excelu wyszło że płacą mniej, więc trzeba dowalić xD

Liniówka została wprowadzona
  • Odpowiedz
no i kompletnie wyszczajmy się oczywiście na potencjalne powody dla których DG mają taki a nie inny stan podatkowy xD Po co się szczegółami zadręczać, w Excelu wyszło że płacą mniej, więc trzeba dowalić xD


@Khaine: ale kryterium oceny jest opodatkowanie a nie ryzyko, więc nie wiem dlaczego miałoby być ono brane pod uwagę xD To tak jakbyś nie akceptował zwycięzcy biegu na 100m bo twierdziłbyś, że miał lepsze predyspozycje
  • Odpowiedz