Wpis z mikrobloga

Mimo że jestem przeciwnikiem ustawy reprograficznej oraz Kapela pokazał, że jest dość mocno odklejony w swojej wizji świata (choć niektóre tezy były dość słuszne a przynajmniej warte dyskusji), to ten Hejtpark pokazał też niestety smutny stan polskiego społeczeństwa. W większości telefony były bardzo prostackie, obraźliwe, nakierowane na obrażenie gościa a nie na dyskusję. Jeżeli przez 60 minut programu Kapela kilkukrotnie powtarza, że pracuje na etacie i tak zarabia na życie a tworzenie poezji to dodatkowa praca po czym dzwoni gość i zaczyna drzeć ryja "weź się do normalnej pracy człowieku" to jest to żenujące. Albo jest mocno ograniczony albo nie oglądał tego programu ale wtedy po co w ogóle dzwoni skoro go nie interesuje co gość miał do powiedzenia? Kolejny ćwierćinteligent to producent ryb. Niestety tak wyglądała większość połączeń.

Druga sprawa to jednak martwi dość zero-jedynkowe podejście do świata wielu Polaków. Niestety to nie jest zawsze tak (w większości branż), że lepszy specjalista zarabia więcej. Przykładowo znam wielu świetnych trenerów piłki nożnej zarabiających kiepskie pieniądze w III, IV lidze lub przy pracy z dziećmi i młodzieżą i znam kompletnego dyletanta Franciszka Smudę, który zarabiał 120 tysięcy złotych miesięcznie za bycie selekcjonerem reprezentacji Polski. To ile zarabiamy wynika często też ze szczęścia, wstrzelenia się w odpowiedni moment, obecności wokół nas ludzi, którzy nas wypatrzą, docenią naszą pracę. Wynika z tego kto nas otacza w pracy, od wsparcia bliskich, od stanu zdrowia itp. Podobnie jest z kulturą, chyba każdy się zgodzi, że w polskich radiach leci często straszny chłam artystów, którzy zarabiają bardzo duże pieniądze a jak ktoś się mocniej interesuje muzyką to pewnie zna zespoły kompletnie nieznane, które robią dobrą robotę. Mówienie, że jak artysta jest dobry to jest słuchany/czytany a jak nie jest tzn. że jest słaby jest dużym uproszczeniem tematu.
Wydaje mi się, że znakomity przykład to finansowanie piłkarzy polskich klubów piłkarskich z pieniędzy samorządów. Ja nie mam potrzeby dodatkowego finansowania artystów, bo płacę za spotify, netflixa, hbo, oglądam youtube z reklamami itp. więc pośrednio płącę tym artystom z których treści korzystam ale nie mam też potrzeby składania się na pensje Milana Dimuna czy Marko Roginicia. Wg logiki zero jedynkowej oni powinni zarabiać tyle ile płacą ludzie za oglądanie ich w telewizji bądź na stadionie a nie tyle by trzeba było rok w rok zrzucać się po kilka/kilkanaście milionów złotych.
#kanalsportowy #hejtpark
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dopiero teraz odkryłeś poziom cywilizacyjny i mentalny (a raczej jego jakikolwiek brak) widowni Stanowskiego? xD


@se_mallo: Niestety nie, bo Hejtparki oglądam często. Właściwie nie wiem czego oczekiwałem.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: najwięcej zależy od gościa, który jest w hejtparku. Jak jest ktoś ciekawy, reprezentujący swoją osobą jakiś poziom to wtedy najczęściej i telefony są na jakimś poziomie. Gorzej gdy poziom gościa spada, albo jest łatwym celem i zlatują się prymitywy, które chcą zabłysnąć swoim poczuciem humoru i wybitną inteligencją dodając do swoich słów jakieś przekleństwo bo heheh powiedział "#!$%@?" hehee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@se_mallo
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: A wiesz dlaczego takie telefony były? Ludzie byli #!$%@?, że widzą takiego człowieka, który nic z sobą nie reprezentuje, ośmiesza się z każdym wypowiedzianym zdaniem, jest pazerny na kasę, mówi innym jak mają żyć i chce od nich pieniądze za te gówniane wiersze, których nikt nie chce czytać. Jak ludzie widzą takiego Jasia i uświadamiają sobie, że musieliby płacić o 300-400 zł więcej za TV lub telefon dla całej
  • Odpowiedz
znam kompletnego dyletanta Franciszka Smudę


@wiktorek_pl: z wiekszoscia sie zgadzam, ale to jest bzdura. Znasz tych pracujacych w 3 i 4 lidze, rozumiem ze to wszystko spisek ze tam pracuja i gdyby poprowadzili klub z ekstraklasy to by zdobyli mistrza i grali w LM jak Smuda?
  • Odpowiedz
Oprócz tego, że wytykali mu brak pracy, mimo że pracuje, to gdzie widzisz brak logiki?


@bbul44: No to był w sumie jedyny temat, który poruszali więc ciężko widzieć go gdzieś więcej, chociaż dzban z przypowieścią o producencie ryb zdołał się skompromitować dwukrotnie mimo tego.
  • Odpowiedz
z wiekszoscia sie zgadzam, ale to jest bzdura. Znasz tych pracujacych w 3 i 4 lidze, rozumiem ze to wszystko spisek ze tam pracuja i gdyby poprowadzili klub z ekstraklasy to by zdobyli mistrza i grali w LM jak Smuda?


@bamboleira: Nie żadna bzdura i nie żaden spisek. Po prostu są to często osoby na dużo wyższym poziomie merytorycznym, inteligencji, obycia, kultury mający dobre wyniki w swoich klubach a selekcjonerem
  • Odpowiedz
@tabee: do tego był pierwszym selekcjonerem w historii Polski, który nie miał matury i kiepsko mówił po polsku oprócz Beenhakkera z oczywistych względów, każdy potrafił się jakoś wysłowić
  • Odpowiedz