Wpis z mikrobloga

@jaguarbuz: Jakbys sie cos dowiedzial to wolaj.

Taktyk, bo chce kupic sobie cos wlasnie gazowego i wszystkie "marketowe" gazowki byly wedlug mnie kiepskiej jakosci - niestabilna konstrukcja, cienka blacha, brak ergonomii (np. 2 kolka ale brak uchywtu) i ogolna bylejakosc.

I coraz blizej mi do markowej uzywki webbera czy broil kinga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigger: jeszcze nie wnikałem w te podczerwień, jakieś pitu pitu prawdopodobnie, ale założyłem, że albo podłączany dodatkowo do prądu albo z jakimś panelem który się nagrzewa mocno od płomienia i potem oddaje te ciepło
@bigger: promiennik taki jak w gazowych grzejnikach (słoneczkach)

Kupiłem ten grill ale jeszcze nie rozpakowałem. Takie promienniki jako opcje sprzedaje broilking.

Jedyne czego w nim brakuje to żeliwny ruszt. Ale ma wyjmowane pole w które można dopasować żeliwo
@jaguarbuz: @bigger: Palnik boczny na podczerwień jest dedykowany do przyrządzania steków, taki palnik rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, nawet 800 stopni i dzięki temu nie musimy uruchamiać całego grilla, żeby przygotować stek, tylko możemy go zgrillować na takim palniku. Palnik na podczerwień bywa też dodawany w formie palnika do rożna, jest montowany zazwyczaj z tyłu i fajnie dopieka nam pieczenie czy inne mięsa grillowane na rożnie ( ͡°