Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto iść na bootcamp? Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku IT? Od jakiegoś czasu interesuje się programowaniem, uczę się w domu(python) i chciałbym iść w tym kierunku, tylko coraz częściej myślę o pójściu na kurs, bo czuję że tak będę szybciej robił postępy. Znalazłem jeden który na papierze wygląda świetnie. Cena niemała, bo ponad 10 000zł, ale są tam egzaminy, zadania domowe i po kursie jest coś w rodzaju targów pracy gdzie firmy się zgłaszają po absolwentów. Firma się chwali, że prawie 90% osób po kursie znajduje pracę, co jest świetnym wynikiem. Mam świadomość, że sam kurs da mi tylko podstawy i wiele nauki przede mną, ale chcę się poświęcić programowaniu. Myślę nawet o zwolnieniu się z pracy byle by tylko się uczyć. To jak, iść w ten kurs? Tryb weekendowy + nauka w domu i jeszcze chce się zapisać na dodatkowe lekcje angielskiego.

#programowanie #it #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ad469031a2c7000b20c829
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
Czy warto iść na bootcamp?


@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym powiedział, że nie warto

obecnie jest trudno dostać posadę juniora i wbić się w branżę

więc próbuj, ale nie inwestuj zbytnio w to, w sensie nie rzucaj pracy, nie kupuj kursów po 10k, po prostu korzystaj z darmowych materiałów (jest ich wystarczająco dużo) i ucz się 3-4h po pracy i tak po pół roku powoli zaczynaj wysyłać CV i z rozmów o pracę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Targi pracy masz co roku na kazdej normalnej uczelni (jak nie ma covida).
Sam możesz się nauczyć sporo, a jeszcze lepiej jak znajdziesz kogos kto cię nakieruje.
Nikt nie szuka teraz juniorów, zatrudnia się po znajomości (z polecenia) lub studenci się zgłaszają.
Masz gotowe kursy od a do z w wybranych specjalizacjach na udemy itp.
  • Odpowiedz
SześcioramiennyOnkolog: Nie warto i nie wierz w to, co piszą marketingowcy w opisach, rekomendacjach, recencjach i ogólnie wszelakich reklamach bootcampów. Baa, w ogóle nie idź w IT, serio. Czasy były dobre do 2015 roku, a teraz branża się kończy i nie ma sensu konkurować z setkami tysiącami studentów i "wannabe programistów", którzy nikomu nie są potrzebni. Życie jest jedno i nie ma sensu tracić nerwów i czasu.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: udemy.com i zobacz co cię w ogóle interesuje, żeby się nie okazało że zapał stopnieje po tym bootcqmpie za 10koła.
Koledzy wyżej Ci dobrze piszą, najpierw samemu dotknij tematu i potem zobacz czy Ci w ogóle leży dana technologia i programowanie w ogóle (już nie mówiąc że IT to nie tylko programowanie, jest kilka ciekawych kierunków) :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Lepiej nie idź, dobrze ci radzę.
Gdyby to kosztowało ćwierc tej ceny to jeszcze ok. Wiedza tam zawarta nie jest warta tych pieniędzy.

Ponad 2 lata temu sam poszedłem. Oczywiście marketing bootcampu typu 86% osób znajduje pracę w ciągu 3 miesięcy od ukończenia kursu. Rzeczywistość była taka, że znalazła 1 osoba z 9 jako wdrożeniowec w mieście wojewódzkim po 4 miesiącach. Ostatecznie po 2 latach odsetek wyniósł 50%. To był
  • Odpowiedz
FikuśnyEsteta: Jestem po bootcampie Coder’s Lab (bo twój opis brzmi jak coś od nich), ale z 2015 r. Na 8 osób które dotrwały do końca, 7 znalazło prace na minitargach pracy ostatniego dnia kursu. Ja ostatecznie w webdev nie poszedłem (zrezygnowałem po roku i wróciłem do grafiki), ale dwie osoby które mam nadal w znajomych na fb dalej pracują kodząc.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
OP: @anzelmbohatyrowicz: @anzelmbohatyrowicz: @AnonimoweMirkoWyznania: @Zyfir: @clearance: @steppenwolf90: @tlaziuk: @credenss: @szklarskaporeba: dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zdecydowałem że będę sam się uczy. Chciałbym jeszcze zapytać gdzie szukać później pracy albo nawet jakiego stażu na początek? Znacie jakieś firmy czy strony?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania to nie jest budowlanka że ktoś weźmie Cię "na przyuczenie" i będziesz nosił cegły czy coś (lub analogicznie - robił kawę w biurze xD), jak już będziesz coś potrafił to zacznij szukać ofert pracy chociażby na linkedin

wydaje mi się że ciężko jest znaleźć pracę w programowaniu, dlatego spróbuj się wyróżnić jako entry-level, np. zobacz 100daysofcode, twittuj, rób jakiś prosty projekt na github, czytaj książki o teorii programowania (czyli raczej "Clean
  • Odpowiedz