Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że sprzedawanie na #olx to użeranie się z januszami, ale kupowanie mam wrażenie, że jest równie #!$%@?. Ogólnie - portal dla ludzi, których interesuje wszystko, tylko nie handel!

Dwie pierwsze osoby - nie odpowiadają wcale.
Jakaś babka - odczytuje, nie odpisuje. Po upomnieniu - ona się dowie do końca dnia. OK. Pod koniec dnia - napisałą nawet, że sprzedane.
Inny typ - też do końca dnia da znać. Nie dał znać, przedmiot znika.

Dobra, 4 porażki, nie będę negocjować z tymi, co "preferują odbiór osobisty" (najczęściej mają taniej, ale są dalej ode mnie), idę w oferty prawie 2x droższe, ale z przesyłką OLX.

Osoba pierwsza - po kilku godzinach odrzuca zakup.
Osoba druga - niedługo mija 24h na potwierdzenie, więc zakup się odrzuci.
Osoba trzecia (potrzebuję dwie sztuki towaru, więc zamawiam jednocześnie u dwóch osób) - zero odzewu przez większość dnia, więc finalnie jutro z rana OLX automatycznie odrzuci.

Straciłem trochę czasu i zamroziłem sobie kilka stówek (OLX ma 7 dni na oddanie hajsu). Nic nie kupiłem. Zajebisty deal. Polecam ten portal.

Zanim zapytacie co kupuję - nie podam, nie trzeba mi konkurencji w zakupach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jest to produkt wycofany ze sprzedaży od kilku lat, stąd nie mogę pójść do sklepu i go kupić.
varez - Ja wiem, że sprzedawanie na #olx to użeranie się z januszami, ale kupowanie m...

źródło: comment_1621965151M1jyzEwdCO1KJePUualg1Z.jpg

Pobierz
  • 6
@varez: powodzenia w kupowaniu rzeczy od kobiet
mnie się udało coś kupić z wysyłką od 1 kobity w zeszły roku, toteż odpuściłem całkowicie bo próba dogadywania się to strata czasu i nerwów

mam wrażenie że od baby to tylko inna baba potrafi kupić, czy tam w ogóle może kupić

a co do kupowania z płatnością i wysyłką, to 24h na potwierdzenie to jest #!$%@? samego olx
kup coś w piątek wieczór
@varez: Też polecam pisać wiadomość przed zakupem. Ostatnio chciałam kupić roślinkę na olx. Była opcja paczki z olx, ale okazało się, że roślina została już sprzedana, ale koleś nie zdjął oferty
dlatego najpierw pytam czy sprzedaż online aktualna


@Dibhala: no tak, tylko jak towar gorący, to ktoś nie będzie miał takich dylematów tylko opłaci i będzie pierwszy w kolejce, gdy sprzedawca obudzi się po libacji

kup coś w piątek wieczór gdy sprzedający już dawno bykiem do góry browary przy ognisku słepie i wyjebongo na telefon a tym bardziej komputer


@Dibhala: no luzik, tylko to nie jest piątek, a zakup jest kilka
te 24h na samo kliknięcie "POTWIERDZAM" to imo w sam raz.


@varez: no jak widać nie jest w sam raz, skoro empirycznie przy 5 próbach kupna 3 razy sprzedający nie potwierdzili sprzedaży w zadanym przedziale czasu
@Dibhala: ale moim zdaniem to jest problem z tymi ludźmi, równie dobrze mógłby olx dawać tydzień, bo wtedy 99% sprzedawców potwierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@varez: dlatego piszę do delikwenta od którego zamierzam coś kupić
jak ma w dupie kontakt albo cham prosty z takiego to sprawa jest jasna jak gwint frugo ¯\_(ツ)_/¯