Wpis z mikrobloga

@placebo_: To jest głupie, bo ludzie nie rozumieją, że poglądy polityczne mają nie jedną, tylko dwie osie i jedna dotyczy poglądów ekonomicznych, a druga światopoglądowych. Naziści są generalnie uznawani za Auth-Center.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Wiem. Ja naprzykład jestem hardym natywistycznym nacjolem i generalnie nie obchodzą mnie ludzie poza moją grupą etniczną/pan-etniczną co klasyfikuje mnie jako 'skrajnego-prawicowca' jakby percepcja opierała się tylko o ten pogląd.

Ale jestem syndykalistą i generalnie nie czuje potrzeby ingerowania w sprawy personalne obywateli takie jak kwestie małżeństw homoseksualnych, legalizacji jakichkolwiek narkotyków etc. więc na kompasie zawsze wbrew pierwszemu akapitowi wychodzi mi LibLeft, a sam bym się ustawił gdzieś na AuthLeft.
  • Odpowiedz
@Gaku745: To kwestia przywiązania. Po prostu nie dbam o ludzi z drugiego końca świata, z którymi nie mam nic wspólnego, nigdy ich nie zobaczę i nie będę wstanie się nawet z nimi porozumieć.

Ci ludzie to, dla mnie abstrakcja. Jakby jutro przestali istnieć to zmieniłyby się jedynie jakieś słupki PKB, a poza tym nic się w moim życiu by nie zmieniło. Ludzie z mojego otoczenia, czyli mój naród to mój świat,
  • Odpowiedz
NSDAP miało w nazwie sozialistische więc musieli być socjalistami


@KaiserBrotchen: Przecież tyle samo mają argumentów ludzie, którzy nazywają pana H. lewakiem, co Ci którzy nazywają go prawakiem.
Jak można go jednoznacznie nazwać prawakiem/lewakiem?
Ta wojna będzie trwała następne 100 lat. I nikt nie będzie miał racji.
  • Odpowiedz
@placebo_: Poszedł bym dalej, bo nawet center right, czy cywilizowana right z zachodu nie nazwie nazistów lewicą. To jest rzecz typowa dla wszystkich wynalazków typu korwinki, altrighty i reszta tej menażerii. No chyba że uznamy że to właśnie oni są tą "center right" co jest niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: Bo to na ile możesz sobie pozwolić w sferze gospodarczej i prywatnej to dwie różne rzeczy i nie są ze sobą sprzeczne.

Możesz być liberałem światpogolądowym i popierać jakieś tam związki partnerskie oraz być komunistom. Możesz chcieć wprowadzić karę śmierci za posiadanie narkotyków i być leseferystą. Nie możesz być leseferystą i komunistą jednocześnie.
  • Odpowiedz