Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja lvl. 20 . Piszę to do wszystkich osób, które garbią się . Też chodziłem wiecznie zgarbiony. Siedząc przed kompem wyglądałem prawie jak dzwonnik z notre dame. Dokładnie dwa lata temu znalazłem na yt filmik z ćwiczeniami rozciągającymi na barki , kręgosłup itp. .Tak robiłem te ćwiczenia chyba kilka dni. Jedno z ćwiczeń polegało na prostowaniu się maksymalnie stojąc plecami do ściany z unoszeniem rąk. Brzmi niewinnie.. jednak za którymś razem gdy tak się rozciągałem poczułem ból w nadbrzuszu. Nie ćwiczyłem już więcej. Bolało przez kilka dni podczas głębszych oddechów i przełykania. Potem doszła straszna zgaga (nigdy wcześniej nie miałem zgagi). Treść z żołądka ulewała mi się w każdej innej pozycji niż pionowa. Śpiąc na plecach miałem kwas w ustach dlatego spałem na siedząco. Potem gastroskopia i diagnoza: duża przepuklina rozworu przełykowego - w skrócie żołądek przebił się przez przeponę przez co zwieracz miedzy przełykiem a żołądkiem jest cały czas otwarty , (przez zgarbioną postawę ciała miałem krótki przełyk). Chirurg nie mógł uwierzyć , że to mam. ( to jest choroba która głównie występuje u otyłych ludzi po 50-ce , a ja jestem mega szczupły i miałem wtedy 18l). Można to leczyć operacyjnie ale niestety operacja jest skomplikowana , wystarcza na max 10 lat i jest spore ryzyko powikłań. Jedyne leczenie to objawowe/ zachowawcze - żeby nie dostać raka przełyku. Biorę obecnie 6 różnych leków. Ich działanie polega na hamowaniu wydzielania kwasu w żołądku ,( który jest niezbędny do trawienia białek ) oraz przyśpieszeniu opróżniania żołądka. Dalej śpię na siedząco. Schudłem 8 kg . Nie mogę biegać, wykonywać ćwiczeń brzucha, ćwiczyć na siłowni, podnosić ciężarów itp. Do tego restrykcyjna dieta wszystko gotowane , małe porcje , nie mogę nawet surowych jabłek, nie mówiąc o browarze. Mam niedobory wit. B12 i żelaza. Do tego rozrost flory bakteryjnej jelit i żołądka przez co mam ciągłe niestrawności. Leczę się na nerwicę i depresję. Tyle.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ab890a4fdc3a000b6c320d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ja lvl. 20 . Piszę to do wszystkich...

źródło: comment_16218660687mnzut7uqRi0YFBfVSHq3n.jpg

Pobierz
  • 78
@AnonimoweMirkoWyznania: kurna mirek, napisz do mnie na priv bo to istotne
Miałem pod koniec lutego ostry ból w prawym boku gdy jadłem spaghetti, myślę wyrostek. Po pół godziny leżenia minęło ale był taki jakby to nazwać buła jakaś na jelicie czy coś czuć. Na pierwszym usg nic nie wyszło, na drugim zmiana na kątnicy, przerobiłem w tym czasie 5-6lekarzy. Długo minimalne objawy. Majówka - gorączka w łóżku, półmdlenie, cały czas odbijanie
@AnonimoweMirkoWyznania: @MarySue0987: Zmagam się z przepuklina od 4-5 lat, na początku reflux, rok temu wyszło że przepuklina po czym dużo zmieniłem swoim życiu, moja mama ma podbne problemy tylko dużo dużo mocniejsze, mnie kiedyś "mulił" żołądek większość czasu, od właśnie roku jest coraz lepiej, ostatnie pół, praktycznie zero objawów. Co zrobiłem? Pierwsza najważniejsza rzecz oddychanie brzuchem(przeponą), powróciłem do naturalnego sposobu oddychania, pierwsze efekty już po kilku tygodniach, aktualnie jem wszystko,