Wpis z mikrobloga

@lastro Raty czyli kredyt na telefon dostajesz w banku, więc za niepłacenie naliczą ci odsetki, pogorszy ci się zdolność kredytowa do tego wejdzie ci komornik po jakimś czasie. Nie sądzę żeby bank miał możliwość blokady telefonu
  • Odpowiedz
@lastro No dobra, ale jeżeli on nie spłaci rat i pokaże jakąś umowę sprzedaży z tobą to ty musisz wtedy płacić. Chyba, że wypiszecie cesję i ty będziesz płacił te raty za niego. Jakoś nie jestem przekonany do kupowania używanego telefonu. Wolę wydać na jakiś średnio zaawansowany model te 600-700 na rok na nowy telefon i nie kupować używki bo mam złe doświadczenia
  • Odpowiedz
@youknowthisxd umowa nie jest z media markt tylko z bankiem. Sam mam telefon na raty z media expert i mam umowę podpisaną z Santanderem. W umowie mam, że naliczają odsetki za brak opłacenia raty w terminie.

@lastro Przy kupnie powinieneś z gościem spisać umowę, że to on opłaca raty do końca jako zabezpieczenie żeby w związku z przeniesieniem własność nie zwrócili się do ciebie o spłatę.
  • Odpowiedz
@mytnik69: Po zakupie na allegro cos takiego mogloby miec miejsce?
Ten gosc sprzedaje na olx, wiec jakbym meiszkal w okolicy, to pewnie moglbym tez osobiscie odebrac, wiec moze nie planuje nie splacac rat

Odblokuj pw zebym mogl ci tą umowe pokazac
  • Odpowiedz
@mytnik69: Czemu nie odblokowałeś ani nie odpisaleś?

Ogolnie poszedl ten telefon dosc tenio. Troche mi teraz szkoda. A na jakiej podstawie twierdziles ze sklep moze mnie obciązyc niesplacanymi ratami?
  • Odpowiedz
@lastro Już mówiłem, że to nie sklep będzie cię ścigał a bank. Bank zwróciłby się do poprzedniego właściciela o uregulowanie a jeżeli by odmówił i pokazał umowę, to prawo własności przechodzi na Ciebie. Więc to ty musi spłacić telefon a nie on. Wszystko zależy od uczciwości sprzedającego, ale tego nie jesteś w stanie sprawdzić
  • Odpowiedz