Wpis z mikrobloga

@dktr: Coś ci się jeszcze rzuca w oczy? Na razie i tak bym oparł to na stabilizatorach liniowych jak to wszystko ruszy to wtedy można pokombinować, bo to i tak na razie tylko prototyp.
@kuba802802: mam poważne obawy, że mosfet służący do sterowania oświetleniem przy tak dobranych opornikach będzie non stop otwarty. No, chyba, że twoje arduino wystawi na port napięcie 12V :)
[edit] a nie, czekaj, tam jest mosfet z kanałem N. A no to w takim razie ta gałązka jest w ogóle źle. Obciążenie między Vcc i mosfetem musi być.
@kuba802802: lepiej, ale nie musiałeś tego mosfeta wyrzucać, jak rozumiem, chodzi o lokalne oświetlenie urządzenia, tu nie ma potrzeby stosowania aż transoptora, tak po prawdzie zwykły tranzystor by wystarczył, jeśli to jest parę ledów na krzyż. Mosfet też był ok, tylko obciążenie musiałoby być nad nim, nie pod nim i wartości rezystorów zamienione miejscami.
Zrób jeszcze porządek z oznaczeniami kondensatorów, bo elektrolity opisujesz 10nF zamiast 10uF, nie wiem też, czy nie
@Jarek_P: Znaczy co do oświetlenia to jest pakiet ledowy(6 lub 7diod nie pamiętam dokładnie) o mocy 2.5W. Co do silników to są zwykłe szczotkowe, dzięki za info przez moją nieuwagę mogło dojść do eksplozji. Robię właśnie porządki nie zwróciłem uwagi że faktycznie tam są nanofarady, a nie mikrofarady. A tam przy sensorach normalnie może być elektrolit z ceramicznym? Nie przeszkadza to w niczym?
@kuba802802: pakiet 2,5W zasilany z 12V czyli jakieś 0,2A. W tym momencie twój transoptor zdecydowanie tu nie pasuje, on ma maksymalny prąd 50mA. Daj tam mosfeta tak, jak był (nie mogę odczytać oznaczenia, ale popularny IRL540 wystarczy), tylko zmień połączenia., żeby były jak na schemacie poniżej (dioda D1 nie będzie ci potrzebna, zamiast cewki dajesz swoje ledy).

Przy sensorach te elektrolity nie przeszkadzają, ale i niczemu nie służą, po prostu są
Pobierz
źródło: comment_1621878519lcF3idsv9r7iK7zaCp7pHn.jpg