Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotowoltaika taka nietypowa sprawa: mam źródło 48V (duże, wydajne, jest to siłownia telekomunikacyjna), chcę z niego zrobić 230V, minimum 2kW. Krótko mówiąc, potrzebuję inwertera, o mniej więcej takich parametrach, jak są typowo używane przy fotowoltaice.

I teraz pytanie do zorientowanych: jeśli kupię np. coś takiego:
https://voltpolska.pl/fotowoltaika/sinus-pro-5000-s-48-230v-3400-5000w-60a-mppt-inwerter-solarny.html

podłączę mu z jednej strony 48V (do wejścia PV), z drugiej strony obciążenie 230V i nic więcej, to będzie działać? Bez akumulatorów?
  • 9
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: głównie z powodu, że jak przeszukiwałem stronę Volt Polska, w dziale przetwornic widziałem same rozwiązania na 12 i 24V, oczywiście, że to mi się podoba bardziej, głównie z powodu połowę niższej ceny, dzięki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarek_P: kraju to 48V będzie zawsze 48V i dawało wystarczająco duży prąd aby zaspokoić odbiór to będzie działo ale zazwyczaj wstawia się bufor z jakiegoś akumulatora do takiego systemu
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: tylko jedna rzecz mi się tu nie podoba: jego domyślna konfiguracja to zdaje się akumulator i zasilanie sieciowe. Gdy podłączę go w ten sposób (bo w sumie czemu nie), on będzie usiłował mi moje źródło 48V ładować, a nie jestem pewien, jak ono to zniesie. Z kolei gdybym zasilił go tylko z 48V, potrzebne będzie ręczne wystartowanie guzikiem. I niby nie jest to problem, ale w momencie braku zasilania, ktoś
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Może zadzwoń do Volt Polska i spróbuj pogadać bezpośrednio z projektantem - pewnie będzie wiedział jak się zachowa urządzenie, czy nie będą przez nie "podejmowane jakieś próby regulacji parametrów" na podstawie charakteru odbioru. Może dla stabilnej i właściwej pracy wystarczy "włączyć odpowiedni tryb" albo bardzo nieznacznie przeprogramować sterownik?
  • Odpowiedz
@bialy100k: próbuję dziś od rana, ale najwyraźniej poniedziałek to nie jest dobry czas na takie telefony, aż do teraz nikt nie odbierał. Dopiero przed chwilą ktoś się zlitował, podobno nie ma problemu, możliwość ładowania akumulatora można wyłączyć.
  • Odpowiedz
@misiuplus: w sumie, inwertery Volt Polska są już całkiem sprawdzonym rozwiązaniem, a ten, o którym tu dyskutujemy ma dla mnie tą zaletę, że za cenę tego Victrona kupię trzy i jeszcze zostanie na akcesoria do instalacji.
  • Odpowiedz