Wpis z mikrobloga

Drogie szosowe miruny,

planuję zakup licznika do mojej #szosa i wybór padł na SIGMA BC 16.16. Waham się między wersją bezprzewodową i przewodową. Bardziej skłaniałbym się do zakupu wersji z kablem, głównie z powodu precyzji pomiarów. Co wybrać?

#sigma
  • 11
@holy_basil: nie ma takiej możliwości. Sigma ma swój protokół do komunikacji pomiędzy sensorem a odbiornikiem (STS). Protokół gwarantuje integralność danych.
@Aczo: czyli jest jak mówię, licznik (sensor) nie przekłamuje danych a nie ma ich wcale (tzn transmisja między odbiornikiem a nadajnikiem została przerwana). Może lampka była za blisko sensora? W tym wypadku kabel może wcale nie pomóc, bo problem leży gdzie indziej, tj zostało zakłócone działanie sensora.
@Aczo: A jednak przyznaję ci rację (z oficjalnej strony):

Various electrical and electronic components or devices can interfere with transmission. This also applies to battery-powered lights, and in particular LED lights. The pulsing of the LED (fast, regular switching on/off of the LED) can generate a frequency, which can in turn interfere with the bike computer’s transmission.
@holy_basil: Miałem taki problem z sigmą STS, że prędkość lubiła się zgubić podczas jazdy nocą, kiedy licznik miałem zamontowany obok lampki. Przełożenie go na mostek wystarczyło, żeby wszystko działało ok.

Do szosy, gdzie nie masz błotników, jeszcze takiej z minimalistycznym malowaniem, wizualnie kabelki nie pasują, rzucają się w oczy. Z czyszczeniem będzie też trudniej.