Wpis z mikrobloga

  • 17
957 + 1 = 958

Tytuł: Dziecko Rosemary
Autor: Ira Levin
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★★

"Dziecko Rosemary" to klasyka gatunku. Powściągliwy styl autora idealnie pasuje do tego typu dzieła. Muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie duże wrażenie, chociaż spodziewałem się bardziej spektakularnej powieści. W pewnym momencie sam zacząłem wątpić, czy to co myśli główna bohaterka nie jest jedynie wymysłem jej wyobraźni, jednak dosłownie chwile później, wątpliwości te zostały rozwiane. Książka nie straszy, jednak podczas lektury można wyczuć budujące się napięcie. Nie zawiodłem się, pozycję tę mogę ze szczerym sumieniem polecić!
Btw. wydawnictwo vesper dodało piękne rysunki, nie ma ich za dużo (obawiałem się, że będzie można je spotkać na co drugiej stronie), a na pewno dodają uroku tej książce

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #horror #dzieckorosemary
Sqbfd - 957 + 1 = 958

Tytuł: Dziecko Rosemary
Autor: Ira Levin
Gatunek: horror
Ocena...

źródło: comment_1621778258DbzLzdNTsf5v7CAyPZHn7G.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@rassvet: Ja przez pewien czas miałem wątpliwości co do tego, czy to wszystko się dzieje naprawdę, głównie przez zachowania innych bohaterów, ale rzeczywiście książka straciła moc, kiedy wszystko wyszło na jaw. Mam zamiar obejrzeć film i zdecydować co wyglada lepiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@rassvet: Jestem po obejrzeniu filmu i jednak wg mnie książka wypada lepiej. Guy w filmie zachowuje się zbyt agresywnie (mimo, że to jest przełożenie praktycznie 1 do 1), co wzbudza wątpliwości w dotyczące jego szczerości :/
  • Odpowiedz