Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki. Wczujcie się w moja sytuację. Wiem że to może zabrzmieć jak bait ale tak nie jest. Serio. Nie piszę że swojego konta tylko dlatego bo nie chce żebyście mnie powiązali z firmą i branżą.

Jesteście mirkiem pracującym w logistyce. Obiecaliście sobie, że mi nigdy nie staniecie się handlowcem. Szef od pewnego czasu kładzie na handlowców nacisk na poszukiwania nowych klientów.
Pewnego dnia nudzi wam się w pracy więc zgodnie z zamiłowaniem z dalekiej przeszłości odnajdujecie dziurę na jednej stronie i pozyskujecie dane zawierające około 30 tysięcy firm kupujących jeden z produktów który sprzedaje firma w której pracujecie.
Baza zawiera klientów z całej Polski (do tej pory działaliście w obrębie jednego województwa). Opracowujecie procedurę która sprawia, że lista jest skuteczna w 80% przypadków (sprawdzone na próbce 100 klientów).

Rok temu byliście u szefa po podwyżkę wynagrodzenia podstawowego ale nic nie ugraliście (szef argumentował to planami na podniesienia pensji w nowym roku wszystkim pracownikom z wykorzystaniem premii). W 2021 otrzymujecie co miesiąc premię w wysokości 50% wynagrodzenia podstawowego.
Co robicie z listą klientów?
a). Idziecie negocjowac lepsze wynagrodzenie podstawowe? - Ile wynagrodzenia żądacie? Odbębniliście właśnie robotę za jakichs 1000 handlowców. zagrożenie: prezes uzna, że jesteś niewdzięczny bo co miesiąc otrzymujesz przecież dodatkowe 50% wynagrodzenia w postaci premii.
b). szukacie innej pracy - nie za bardzo wam to na rękę bo w obecnej pracy już mocno się zgraliście z ekipą a latwe wchodzenie w nowe relacje nie jest waszą mocną stroną
c). sprzedajecie listę firmom z branży z innych województw. Pracujecie tu gdzie dotychczas. Wykorzystujecie listę tylko gdy ktoś z lubianych handlowców was poprosi.

To nie bait - to prawdziwa sytuacja, którą chce teraz jak najlepiej wykorzystać. Uwierzcie, czuję że w ręku mam narzędzie Boga w branży. Przyznaję - dziwne uczucie. Jednak wysokie bariery wejścia do branży (zarówno finansowe jak i formalnościowe) ograniczają zapędy działania na własną rękę.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a9a64c4fdc3a000b6c2f70
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
"Pewnego dnia nudzi wam się w pracy więc zgodnie z zamiłowaniem z dalekiej przeszłości odnajdujecie dziurę na jednej stronie i pozyskujecie dane zawierające około 30 tysięcy firm kupujących jeden z produktów który sprzedaje firma w której pracujecie."

gratuluje ziomeczku. właśnie przyznałes się do tego że czerpiesz korzyść z efektów przestępstwa.
uczyniłeś z tego główne źródło zarobków.

przy okazji #!$%@?łeś firmę w której pracujesz w bardzo nieciekawy proceder.

posiadasz wspaniałą moralność. pochwali się
Rok temu byliście u szefa po podwyżkę wynagrodzenia podstawowego ale nic nie ugraliście (szef argumentował to planami na podniesienia pensji w nowym roku wszystkim pracownikom z wykorzystaniem premii). W 2021 otrzymujecie co miesiąc premię w wysokości 50% wynagrodzenia podstawowego.


@AnonimoweMirkoWyznania: aż zaraz znajdę forum branżowe i prześle te twoje wypocinny. warto, aby twój szef wiedział z kim do czynienia ;)