Wpis z mikrobloga

@B0SAK: To dlatego ciężko odchudzić :< Bo psy mocno tyją po kastracji, mojego też staram się odchudzić. Powoli, ale idzie. xD


@Zevis: ale wiecie że to tak nie działa? Pies tyje kiedy żre ponad zapotrzebowanie kaloryczne oraz ma fatalną dietę. A u kastrata dodatkowo badamy tarczycę.
Serio, dwa proste zabiegi ze strony właściciela.
@matra: Mój przytył dopiero po kastracji mając normalną dietę i nie jadł ponad zapotrzebowanie kaloryczne. Nie ma dużo do schudnięcia, ale jednak coś tam jest. Sam wet mi to mówił, że z kastratem jest ciężej, aby zrzucił te dodatkowe kilogramy.
@Zevis: to szukałabym przyczyny w diecie - zdrowy kastrat na wysokomięsnej karmie nie przytyje ot tak, tyle że współczynnik K się zmniejsza po kastracji, przynajmniej jeśli zauważalne jest tycie.
@matra dlaczego tarczyca? Czy jej funkcjonowanie po zabiegu kastracji jakoś się zmienia? Pytam, bo widzę że masz duża wiedzę i jestem bardzo ciekawa jak to powiązać:)
@goooola: tak, kastracja niesie za dobą ryzyko, zresztą wielu chorób, a ryzyko niedoczynności tarczycy zwiększa się około trzykrotnie. Kastracja bez wskazań medycznych to głupota, przynajmniej w przypadku samców, bo u suk sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli interesują Cię badania, to jest ich dosyć sporo z różnych lat, tu masz w języku Polskim: https://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-2014-05-09.pdf

Moja wiedza jest podstawowa, a nie duża, po prostu interesuję się zdrowiem własnego psa, bo to mój