Wpis z mikrobloga

@Jsatrzab: Najprawdopodobniej muszą podjąć decyzję co zrobić z setkami takich ludzi w obliczu wycofania u producenta tych modeli i zastąpienia ich nowymi. Jak historia pokazuje na przykładzie MSI X Trio jest to idealna okazja dla sklepu i dystrybutora, żeby anulować takie zamówienie.
  • Odpowiedz
  • 0
@AngryChris Ja tylko czekam aż mi moje zamówienie na 3080 z września anulują - to oznacza przyznanie się do świadczenia niemożliwego i od razu występuje o odszkodowanie.
  • Odpowiedz
@veti: Pytanie jakiej firmy odszkodowania będziesz się domagał? Pierwszeństwa na liście zamówień nowych modeli, gwarancji ceny z września czy rabatu do nowych cen?

Pytanie czy sama proforma i przedpłata daje jakiekolwiek zabezpieczenie prawne. Gdyby nawet wytoczyć proces grupowy to czego można się spodziewać za 5 lat?

Rozsądnie byłoby wywrzeć nacisk na sklep żeby ten ugrał coś dla swoich klientów u dystrybutorów. Bez kogoś z zewnątrz ciężko też ustalić jak to wygląda
  • Odpowiedz
@AngryChris: Wszystko zależy jak to potraktują producenci. Nvidia z tego co widziałem mówi o nowych "rewizjach" a nie nowych modelach czyli w teorii mamy do czynienia z tym samym modelem, tylko kolejną partią. Oczywiście producenci mogą wykorzystać tą sytuację do "zmiany modeli". Dochodzi tu jeszcze kwestia czy Nvidia może to traktować jako nowe rewizję, bo skoro funkcjonalność w pewnych zastosowaniach będzie inna to nie bardzo mogą tak to sprzedawać.

Co do
  • Odpowiedz
@Jsatrzab: nie wykluczone że samo ograniczenie może wpłynąć na inne niż kopanie, zastosowanie CUDA.

Sama rewizja krzemu ma zresztą na celu obniżenie ceny kart dla zwykłych ludzi przez usunięcie potencjału kopania więc oczywistym jest że powstaną nowe modele z inną ceną niż dotychczasowe i przez pewien ograniczony czas nawet będą sprzedawane równocześnie.
  • Odpowiedz
@Jsatrzab: UOKIK to UOKIK, decyzja sądu to decyzja sądu. Nie może być tak, że w jednym momencie firma piszę o czasie realizacji do 2-ch miesięcy, a w innym, że w ogóle może tych kart nie dostarczyć. To jest skandal, i również celowe wprowadzenie w błąd, skąd miałem wiedzieć, że "Do dwóch miesięcy" to tylko puste słowa i one w ogóle nic nie znaczą? To nie mogli od razu pisać, że "Zamów,
  • Odpowiedz