Wpis z mikrobloga

Mirki sadził z was ktoś kiedyś awokado z pestki?

dziś sobie zasadziłem tylko nie ja otwietałem owoc i pestka była minimalnie nacięta?
kupić nowe awokado i zasadzić od nowa czy to nacięcie nie przeszkadza?

dodatkowo pytanie czy dobrze to robię
1. 24h w kubku z wodą
2. obranie wierzchniej skórki
3.wsadzenie do doniczki z mokrą ziemią spłaszczoną częścią pestki do dołu na 3/4 wielkości pestki

#pytaniedoeksperta #ogrodnictwo #awokado
  • 13
@MlodyWilk: chyba gościu sam nie masz pojęcia i oglądasz debilne filmy jak kretyn zamiast zastosować prostą metodę. Uprawiam awokado, mango, ananasa, marakuje, pitaje i jeszcze kilka innych roślinek, więc wiem co jest lepsze. Jak chcesz papaję uprawiać to wtedy możesz się pobawić.
Wszystkie nasiona awokado kiełkują, sadzenie do ziemi to skuteczność prawie 100% i nigdy nie miałem takiego by nie wykiełkowało.
@Heninger: najważniejsza rzecz to kupić dobre awokado, które dojrzewało na drzewie a nie w kartonie, ma wtedy dużo więcej składników odżywczych w pestce, która jakby nie było przez pierwszy etap kiełkowania dostarcza całej energii kiełkowi. Niestety u nas w kraju można dostać tak naprawdę gówno a nie awokado, tyczy się to wszystkich praktycznie owoców egzotycznych. Także jak raz nie wyrośnie, nie zrażaj się, kup kolejne. Wrzucasz do doniczki, posypujesz centymetrem ziemi