Wpis z mikrobloga

Jako, ze nie chce mi sie pracowac to postanowilem znalezc sobie inne zajecie i zamienilem sie w mitycznego klepacza Excela. Na zalaczonym obrazku moje subiektywne porownanie kadry na Euro 2016 i dzisiejszej. Ogolnie nie wyglada to zle, a na kilku pozycjach o wiele lepiej niz na ostatnim turnieju. Oczywiscie to wszystko gdybanie, bo przed Euro 2016 niewielu by sie spodziewalo jak dobrze zagra Kapustka czy Blaszczykowski ze wzgledu na jego problemy w klubie, wiec rownie dobrze teraz moze np taki niegrajacy w klubie Linetty albo debiutant Puchacz wystrzeli z forma a za to ktos inny wtopi ¯\_(ツ)_/¯
PS tak, Grosicki z 2016 wg mnie byl lepszy od Jozwiaka xD
#mecz #reprezentacja #euro2020
jacas - Jako, ze nie chce mi sie pracowac to postanowilem znalezc sobie inne zajecie ...

źródło: comment_1621431466qesjK7JjpY3DSgkmqNveeN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@jacas: W większości przypadków mam podobne zdanie, jedyne różnice to:

Salamon < Piątkowski. Od zawsze uważałem Salamona za strasznie przereklamowanego piłkarza, który aktualnie pokazuje swoje możliwości w Lechu (powoływany był za to, ze grał we Włoszech oraz "może jest słaby w obronie, ale potrafi przeprowadzić akcję od tyłu)

Kapustka = Płacheta. Boisko zweryfikowało opinie Linekera, który zachwalał Kapustkę po jedynym udanym meczu z Ulsterem.

i mimo wszystko gryzie mnie równość przy
  • Odpowiedz
@jacas: Może i mamy lepszych zawodników niż 5 lat temu, ale wtedy kadra była ograna, współpracowała z sobą, każdy wiedział co ma robić na boisku. Ktoś kto śledził piłkę potrafił z marszu wymienić wyjściową jedenastkę. Obecnie mamy sporo zawodników grających w niezłych zagranicznych klubach, ale tak naprawdę nie było kiedy przetestować i zdefiniować ich potencjału, często ze względu na kontuzje albo problem gry w klubach. Już nie wspominajac o dwóch zmarnowanych
  • Odpowiedz
@jacas: Dobre zestawienie, warto zestawić właśnie z rolą, jaką piłkarz odegrał na turnieju. Bo tyle jest szumu w mediach o tego czy innego zawodnika, a tak naprawdę liczy się w naszym wypadku pierwsza jedenastka i może 4-5 gości do zmiany. A roztrząsanie czy powinien jechać piłkarz numer 23 czy 27 (z listy rezerwowych) jest kompletnie bez znaczenia.
  • Odpowiedz
@WHlTE: z Pazdan vs Helik nie byłem do końca pewien. Pazdan w 2016 był dzik, ale wiadomo co było później więc teraz mam nadzieję, że Helik tak wystrzeli z kapelusza na turnieju biorąc pod uwagę jego solidność w klubie chociaż wiem, jak to wyglądało w marcu. Może się zgra z Glikiem i Bednarkiem przed euro i będzie git (òóˇ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jacas: U Linettego regres, a u Krychowiaka nie? Wydawało mi się, że może Linetty nie ma jakiegoś dobrego sezonu, ale ogranie się w lepszej lidze sprawiło, że gra na lepszym poziomie, natomiast Krychowiaka nie chcę krytykować (niektórzy chcą go wyrzucać z kadry - nie należę do takich ludzi), ale raczej już nie gra na takim poziomie jak 5 lat temu.
  • Odpowiedz
@Burstaine: no u Linettego dałem minusik ze względu na brak gry w klubie, a jak już wychodzi to przegrywają 0-7 z Milanem i z tego co czytałem był jednym najgorszych w Torino. Piłkarsko się na pewno rozwinął od czasu gry w Lechu, ale w formie to on raczej nie jest (a nawet jak był w Sampdorii to w kadrze zazwyczaj bardzo przeciętnie)
  • Odpowiedz
@jacas: Jędrzejczyk zagrał wówczas świetny turniej, nie widzę szans, aby Kędziora doskoczył do tamtego poziomu. On jest lepszy ale od obecnego Jędrzejczyka. Bednarek zawalił nam mecz z Senegalem i jego dotychczasowe występy w kadrze były raczej przeciętne. Mączyński i Jodłowiec grali wtedy w polskiej lidze, ale obaj byli w formie i sporo tej kadrze dawali, Klich gra w silnej drużynie, ale nie przekłada tego na mecze reprezentacji. Krychowiak jest cieniem tamtego
  • Odpowiedz