Wpis z mikrobloga

Moja mloda jest ostatnio mocno w #grafika i #grafikakomputerowa.

No i wymarzyla sobie #ipad z procreate , bo bawila sie tym u znajomych.

Jaki model warto kupic, zeby nie byl jakims staruchem bezuzytecznym, ale tez nie musi byc najnowszy,zeby sie nie z calych oszczednosci nie wypstrykala.

Uzywka a nie nowka.

Minelo z 10 lat od mojego ostatniego iphone'a. Wiec nie znam sie ich produktach.
Ktos cos doradzi?

#apple
  • 18
@bigger Procreate wymaga systemu iOS w wersji 13.2 lub nowszej. Starsze urządzenia Apple nie dostają aktualizacji, więc głównie zwróć uwagę na to, jaka wersja systemu jest w ipadzie
@M4YU: Dzieki! Dokladnie o takie info mi chodzilo. Bo sie okaze ze kupic cos, a procreate nie bedzie sie dalo zainstalowac.

Na kazdym ipadzie da sie 13.2 zainstalowac/aktualizowac? Czy od ktorejs wersji dopiero?
@bigger: Tak jak mówiłam, moje doświadczenie z procreate jest takie, że 32gb to za mało pamięci, celuj w 128 gb. Ja miałam iPada 6 gen 32gb i rysowało się spoko dopóki nie skończyło mi się miejsce w pamięci. Apple Pencil do tych tańszych iPadów jest jeden, 1 generacji. Nie warto kupować zamienników, jak chcesz trochę oszczędzić to poszukaj uzywanego, można wyłapać czasem za 200-250 zł :)
@gesslerowaa: Tylko to 10 latka bedzie cos tam mazac. A jest szansa,ze sie jej to znudzi dosc szybko - chociaz mala. Mowisz nie o RAMie tylko pamieci wewnetrznej, tak? Bedziemy resetowac regularnie najwzyej.

250 PLN za uzywany rysik? O wuju zloty. ( )