Wpis z mikrobloga

Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD
Zaraz go wypłuczę i przesadzę w nową ziemię, bo widzę że ma trochę ziemiórek i pleśń.
Nie wiem jak go przyciąć. Część gałązek jest całkiem wysuszona i raczej nic z nich nie odbije, ale niektóre są niby suche, a jednak puściły anemiczne listki. Mógłby mi ktoś zaznaczyć co obciąć? W komentarzu jeszcze jedno zdjęcie, z boku.

#rosliny #roslinydoniczkowe #fikus #zerowaste #kiciochpyta
Lenalee - Przygarnęłam takiego fikusa ze śmietnika. No wiem, wygląda jak wygląda XD 
...

źródło: comment_1621406825jewfsa43bLxYbIKxDMsxaW.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@DrQuinn: Jeśli go przelałaś to może korzenie zgniły, ale skoro zaczyna puszczać listki to chyba odbije. Nie wiem, nie znam się na fikusach, ten jest moim pierwszym XD
  • Odpowiedz
  • 1
Ja bym na razie nie przycinal. Postaw go w jakies jedno miejsce i nie przestawiaj, lubi rozproszone swiatlo ale nie bezposredniej. Obserwuj, za misiac powinien zaczac "odzywac".
  • Odpowiedz
@Lenalee ja bym go jeszcze przycięła, bo wygląda marnie, a prawdopodobnie i tak zrzuci troszkę listków, bo fikusy nie lubią zmiany miejsc, nawet w domu, przestawiony z jednego pomieszczenia w drugie potrafi zgubić większość.
Jak chcesz żeby był piękny i młody to orzępol go dosyć porządnie, łącznie z zielonymi gałązkami (z nich możesz sobie zrobić szczepki ( ͡º ͜ʖ͡º))
Zobaczysz, że po pewnym czasie elegancko odbije,
  • Odpowiedz
@Kaplanka: Minęły 2 tygodnie odkąd go mam i zrzucił tylko 1 liścia, więc chyba nie jest aż taki wybredny co do miejsca. Może pamięta, że jak wcześniej zrzucił liście to wylądował na śmietniku i teraz grzecznie fotosyntezuje bez żadnych kaprysów XD
Przytnę, przytnę. Nie chciałam aż tak bardzo obsmyczyć go z liści, bo ma jeszcze do odbudowania zjedzone przez ziemiórki korzenie. Na razie rośnie sobie bezstresowo, nawet puszcza nowe listki
  • Odpowiedz