Wpis z mikrobloga

Zdobyłem wszystkie achievement katolickie (chrzest, pierwsza komunia a nawet bierzmowanie, a nawet od czasu do czasu czytam święte księgi). Więc, jestem pełnoprawnym katolikiem. I teraz stwierdzając, że "Jezus był gejem" obrażam uczucia religijne innych katolików ¯\_(ツ)_/¯
Czy można obrażać uczucia religijne katolików będąc samym katolikiem?

#katolicyzm #pytanie #pytaniedoeksperta #heheszki
  • 22
@Azura: Na stronie ze śmiesznymi obrazkami można jeszcze znaleźć wiele dobrej i mądrej treści. Ja się nie wstydzę zadawać takich pytań. Nie wiem co ma wiek, miejsce czy inny elementy do mojego pytania. Jeśli się wstydzisz to nie zadawaj takich pytań. Ja się nie wstydzę i pytam.

@Twardy_Narkotyk: Nie mam w sobie gniewu, nie robię idioty na złość innym, wiem co dobre. Zadaję pytania. Czyli tworząc definicję "prawdziwego katolika" -
@malibu990: sory ale twoje pytanie świadczy o twoim niedouczeniu, stąd pytania o wiek bo takie pytania to dzieci żądają, skoro uważasz się za katola to wiedzą kim jest katolik jest elementarna
@malibu990: Była kiedyś jakaś rozprawa, gdzie sąd stwierdził, że katolik nie może obrazić uczuć religijnych innego katolika. Wydaje mi się, że chodziło o krojenie tortu z wizerunkiem JP2, albo jakąś podobną głupotę...
@malibu990: @Azura: Obrazić może, ale, żeby wyczerpać artykuł 196 (obraza uczuć), obraza musi być intencjonalna. Katolik by raczej nie zrobił tego intencjonalnie, bo religia mu tego zabrania. Co do tego, czy dana osoba jest katolikiem czy nie, to wg wyroku NSA takie kompetencje do określania danej osoby ma tylko KK.
jestem prawdziwym katolikiem, po drugie nie obrażam nikogo uczuć.


@malibu990: To czy jesteś katolikiem określa KK. Możesz w ten sposób obrazić czyjeś uczucia (o ile jest coś takiego), ale czy prawnie będziesz za to odpowiadał to kwestia decyzji KK i intencjalności obrazy. Ale z drugiej strony nie musisz być katolikiem, ale możesz być chrześcijaninem, np protestantem, i wtedy chyba już nawet nie musisz polegać na decyzji KK... tak mi się wydaje.