Wpis z mikrobloga

Wstyd. Polska po raz kolejny najbardziej homofobicznym krajem w UE.

#neuropa #4konserwy #lgbt #bekazprawakow #swiat

Ranking ILGA-Europe, publikowany od 2009 roku, nie opiera się na badaniach opinii publicznej, ale ocenia prawodawstwo wobec osób LGBTI w sześciu obszarach:

równość i zakaz dyskryminacji (m.in. konstytucyjna gwarancja ochrony praw mniejszości seksualnych, ochrona równości w dostępie do edukacji, opieki zdrowotnej);

rodzina (związki partnerskie, równość małżeńska, adopcje);

wolność zgromadzeń, zrzeszania się i ekspresji (możliwość organizowania parad bez utrudnień ze strony władz, brak prawa zakazującego „propagandę homoseksualną”);


ściganie przestępstw z nienawiści popełnianych z motywów związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową;

uzgodnienie płci i integralność cielesna (możliwość uzgodnienia płci, medyczna diagnoza „zaburzeń płci” jako warunek konieczny uzgodnienia płci, ograniczenie wiekowe do uzgodnienia płci);


prawo do azylu (stworzenie krajowej strategii dot. azylantów LGBTI, orientacja seksualna czy tożsamość płciowa jako przesłanka uprawniająca do ubiegania się o azyl).
Ordo_Publius - Wstyd. Polska po raz kolejny najbardziej homofobicznym krajem w UE.

...

źródło: comment_1621253746UQdUBtyZ3NsBWzEIvnPHsb.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JuliuszKalodont:

Ty na prawdę nie potrafisz myśleć, ani w ogóle nie znasz się na niczym...

P-------a z perspektywy natury NIE istnieje.
Jest ludzkim dziełem, wymyślonym przez zasady/prawa
  • Odpowiedz
@JuliuszKalodont:

jesteś pedofilem, chorym zboczeńcem i życzę ci wszystkiego co najgorsze a teraz spierd@laj


Nie mam popędu seksualnego do dzieci.

Cieszę że Twoje zdanie jest zerowej wartości i nigdy nie wpłynie na fakty :)
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Lewaki gdy ktoś napiszę homofobiczny "według ich samych" komenatrz - usuwamy, nie wolno się z nami nie zgadzać

Lewaki gdy ja żartuję sobie z możliwości usunięcia czyjegoś komenatrza, dodając że nie robię tego, pozwalając się innym wypowiedzieć: "współczuję z kim ty musisz dyskutować"

Książkę można by o was napisać. Wyjątkowo smutną.
  • Odpowiedz