Wpis z mikrobloga

@Mario5508: Ja od 2 godzin piszę jakiś prosty scheduler, bo do klikania w tym gównianym GUI już nie mam siły, a CLI też upośledzone tak samo.
A te schedulery które są, są albo gówniane, albo nie działają na Windowsie (a musi być Windows, bo to mój komputer do gier, a wirtualki z Linuxem nie chce mi się konfigurować bo tu mam dziwaczną konfigurację).

Bo żeby się nie dało jednym kliknięciem wskazać
  • Odpowiedz
@hellfirehe: zgadzam się.
Oprogramowanie do tego jest upośledzone...
Powinno same dobierać parametry do posiadanego sprzętu i możliwości.
Już nie mówię o tym ile razy mi podczas plotowania system się zrestartował od tak przy 80%...
Już myślałem, że kopanie krypto będzie skomplilowane, a tu wystarczy odpaloć plik bat, edytować wpisać protfel i kopalnie i hula,a przy Chia trzeba kombinować mimo tego, że posiada dedykowane oprogramowanie .
  • Odpowiedz
Najpierw niech dodadzą ploty z możliwościa przenoszenia na poole.


@mkorsov: Nie jarałbym się tą opcją.
Po pierwsze sieć ogromnie się powiększy o masę ludzi którzy zrobią to do czego Chia była pomyślana od początku (czyli po prostu zaplotują swoje faktycznie wolne kilkaset GB na dysku).

A z kolei mnogość transakcji po 0.0001XCH pewnie wywinduje ceny transakcji w górę.

Coś mi się wydaje że raczej to co developerzy Chia powinni zrobić, to
  • Odpowiedz
@orzeszty: a będzie potrafił ogarnąć takie coś?

- plotowanie kilku plotów na raz na jednych dyskach (duże SSD)
- plotowanie jeden plot na raz na innych dyskach (HDD), które plotują same na siebie
- jak duży SSD skończy plot, to wynikowy plot kopiowany jest na mały tymczasowy SSD (tymczasowo żeby zwolnić szybko miejsce na dużym SSD), a następnie z małego SSD kopiowany jest na docelowy HDD. W czasie kopiowania plotowanie na
  • Odpowiedz
- plotowanie kilku plotów na raz na jednych dyskach (duże SSD)


- name: micron
maxplots: 999 (widomo)
max
concurrent: 6 (tutaj definiujesz ile plotów można odpalić na danym dysku na raz)
staggerminutes: 60 (opóźnienie startu kolejnego plotu)
max
forphase1: 2 (definiujesz ile maksymalnie plotów na dysku może być w fazie 1)

i parę innych parametrów dzięki którym wyregulujesz fazy

- plotowanie jeden plot na raz na innych dyskach
  • Odpowiedz
@orzeszty: sprawdzę go na pewno, zresztą skoro są źródła to zawsze można w nim coś dorzeźbić z brakujących mi funkcjonalności.

Ogólnie puszczając plotowanie moim prostym skryptem zauważyłem że jest to niemały problem kiedy po splotowaniu na dysku SSD jest kopiowanie na dysk HDD który właśnie sam siebie plotuje.

Bo system nie potrafi zgadnąć że powinien nadać kopiowaniu wyższy priorytet i robi oba zadania na raz.
A latająca głowica (bo plotowanie) powoduje
  • Odpowiedz