Wpis z mikrobloga

#nowylad #bekazpisu
Mysle ze bezuzyteczne stana sie pzwolenia na budowę i zamiast projektow z muratora beda opcje zbudowania swojej 70metrowki. Tkoche takie fawele powstana. Kolejny relikt epoki po pastelowych blokach i nowoczesnych zamykanych klatkowanych osiedlach.
Na dodatek ceny nieruchomości ciagle w górę i to jeazcze w parze z inflacją.
Banki nie ściągnęły gaci za 2020, prezes PKO na trawce wiec szykuje sie ciekawa jesień. Pytanie czy euro za piataka czy moze ze 6pln...
  • 6
@lothar: zajebiste, że z jednej strony mówili o tym, że musi być większy ład i skład architektoniczny, i że pozwolenia będą wydawane z głową... a z drugiej strony budujcie sobie jak chcecie bez pozwolenia do 70m2.
Przecież na wsiach i na obrzeżach miast to będzie #!$%@?, w porównaniu do tego co teraz widać.

Wszystko będzie budowane na zgłoszenie jako do 70m2. Część pewnie oczywiście ciut szersza/dłuższa/wyższa ( ͡° ͜ʖ
@lothar: dokładnie cała Polska wszystkie pola i wsie będą obsrane kanciakami 70m2 z płaskim dachem :). Już by lepiej uwolnili wyższe metraże, przynajmniej część ludzi postawiłaby normalne estetyczne domy. W ramach dotychczasowych 35m2 stawiano raczej altanki na terenach rekreacyjnych. Po zmianei ludzie pójdą w domy całoroczne 70m2 w normalnej zabudowie zagrodowej. Za 50 lat będziemy na to patrzeć jak dziś na klocki Gierkowskie
@danieldan: No dobra, a jak ktoś żyje sam albo z partnerem/partnerką ale ma dużą potrzebę niezależności i nie chce żyć w bloku? Ma budować dom 200m2 tylko po to, żeby nie wyglądało biednie? Wg mnie 80-100m2 wystarczy dla osoby samotnej albo pary bez dzieci. Teraz mieszkam w mieszkaniu ~70m2 i dom o podobnych wymiarach pomieszczeń by mi wystarczył, ewentualnie chciałbym trochę większą kuchnię, bo lubię samemu gotować.

Ten komentarz w ogóle
@r4do5: Po prostu niech każdy buduje sobie co mu odpowiada, wszystko ale bardziej indywidualnie. Po prostu jestem nad złagodzeniem prawa budowlanego po prostu. Ta ustawa narzuci pewien ustandaryzowany rozmiar, standard budynku i to jest niedobre. Dla 80-100m2 parteru będize już zupełnie inna procedura więc będą dominowały te projekty 70m2. Mam nadzieję, że architekci będą mieli fajne pomysły ale zobacz np już jest mowa że poddasze max 20m2, to wymusi konkretne bryły,dachy
@danieldan: Teraz mniej więcej się zgadzam. 70m2 to dla większości może być trochę mało a skutkiem takich przepisów będzie to, że ludzie będą rezygnować z tego co chcą, żeby było taniej.

Być może można zrobić fajny projekt z dachem płaskim ale po co wszystkie domy mają mieć taki dach? Chociaż ujednolicenie wszystkiego co się da jest charakterystyczne dla komuny.