Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mówi się, iż terroryści z #hamas i jego sojusznicy są w posiadaniu około 30k rakiet różnego typu. Pisałem już komuś, jak potoczy się sytuacja w mojej opinii. Po wystrzeleniu 1/3 z swojego arsenału będą skomleć o pokój.
Izrael nie powinien dać się w to wkręcić póki nie rozwiąże swoich spraw przynajmniej w 80%. Jest kilka scenariuszy i wiele do zrobienia.
Jeżeli wymięknie, no to za kilka miesięcy będą mieli powtórkę z rozrywki. Hamas w tym czasie uzupełni arsenal i będzie czekał na dogodną okazję, a tą znajdzie bardzo szybko.

Mówi się, że Hamas poprzez wywiad Egiptu wysłał projekt zawieszeniu działań na okres 12 miesięcy (sic)
Egipt poinformował, że trzy palestyńskie frakcje w Gazie oświadczyły, że byłyby skłonne zaakceptować każde porozumienie o zawieszeniu broni, w którym pośredniczyłby Egipt. Frakcje oświadczyły, że będą przestrzegać zawieszenia broni, jeśli Izrael zakończy naloty na strefę. Istnieje możliwość osiągnięcia porozumienia w sprawie zawieszenia broni w ciągu 72 godzin.

Dotychczas że Strefy Gazy wystrzelono ponad 2300 rakiet z czego około 350 spadło na tereny samej Gazy przy okazji zabijać jej mieszkańców w tym ośmioro dzieci... ()()()

Jak widać duży procent tych rakiet, to złom, a w pierwszych dniach ostrzału na pewno poszły w ruch najlepsze jakie mają. Moje wnioski, są takie, iż arsenał powoli im się kończy i pozwoli im to na góra tydzień szachować Izreal, a jednocześnie będą coraz silniejsze próby zaklepania rozejmu.

Artykuł o arsenale i sojusznikach Hamasu.
https://www.nytimes.com/2021/05/13/world/middleeast/gaza-rockets-hamas-israel.html

#izrael #bliskiwschod #zydzi #wojna #terroryzm #konfliktynaswiecie #ciekawostki #wydarzenia #palestyna
s.....s - Mówi się, iż terroryści z #hamas i jego sojusznicy są w posiadaniu około 30...
  • 3